İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji Haberleri
 3. iPhone 12 Serisinden Rekor Geldi! İşte O Rekor

iPhone 12 Serisinden Rekor Geldi! İşte O Rekor


En popüler şirketlerden biri olan Apple, bir rekora daha koşuyor. Counterpoint Research’in yayınladığı rapora göre, iPhone 12 serisi ulaştığı satış adediyle rekora imza attı. iPhone 12 Serisinden Rekor Geldi! İşte O Rekor

iPhone 12 Serisinden Rekor Geldi! İşte O Rekor

iPhone 12 Serisinden Rekor Geldi! İşte O Rekor

Araştırma şirketlerinden biri olan Counterpoint Research, iPhone 12 serisinin satış rakamları raporunu yayınladı. Söz konusu olan raporda cihazın 7 aylık sürede ulaştığı satış adedini açıkladı. Ayrıca tüketicilerin iPhone 11 ile iPhone 12 arasında seçim yaparken neye önem verdikleri de belirtmekte.

Popüler teknoloji şirketi Apple, iPhone 12 serisiyle birlikte “5G destekli iPhone” devrini başlatmakta. Bu sayede şirket akıllı telefonlarına yeni bir tarz kazandırmış olmakta. Kullanıcılar yeni cihazlarında 5G sayesinde daha hızlı bağlantıya erişebilmekteler. Ayrıca kullanıcılar görüşme kalitesi bakımından da avantajlı bir konumda olabilmekteler.

Söz konusu olan şirketin paylaştığı paylaştığı bilgilere göre  iPhone 12, Nisan 2021 tarihinde 100 milyon satış adedini geçmeyi başarmakta. Şirket, geçmiş zamanda iPhone 6 serisi ile bu başarıya benzer bir başarı yakalamıştı. Şirket, söz konusu olan başarı hissini aradan geçen zamandan sonra iPhone 12 ile yeniden yaşamakta.

Araştırma şirketinin analistlerine göre 5G bağlantı desteği ile OLED ekranları bir araya getirmesi iPhone 12’nin tercih edilmesinde büyük rol oynamakta. Özellikle de iPhone 11’den bu yana tüketicilerin model tercihleri değişmekte. Söz konusu olan yedi ay içinde gözlemlendiği kadarıyla iPhone 12 Pro Max en çok tercih edilen model olmakta.

iPhone 12 özellikleri

 • Ekran: 6.1 inç, 2532 x 1170 piksel, 460 ppi
 • İşlemci: Apple A14
 • RAM: 4 GB
 • Depolama Alanı: 64 GB, 128 GB, 256 GB
 • Ön kamera: 12 MP
 • Arka Kamera: 12 Megapiksel geniş + 12 Megapiksel ultra geniş, Smart HDR 3, Gece modu
 • Bağlantı: 5G, Çift 4G VoLTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, Lightning
 • İşletim Sistemi: iOS 14
 • Batarya: 2.815

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap