1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram’dan Yeni Özellik Geliyor! İşte O Özellik

Instagram’dan Yeni Özellik Geliyor! İşte O Özellik


En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram yeni bir özellik geliştirmeye başladı. Söz konusu olan özellik, ‘yukarı kaydır’ özelliğine benzemekte. Instagram’dan Yeni Özellik Geliyor! İşte O Özellik

Instagram’dan Yeni Özellik Geliyor! İşte O Özellik

Instagram'dan Yeni Özellik Geliyor! İşte O Özellik

Popüler sosyal medya platformu Instagram, 2016 yılında Hikayeler özelliğini bünyesine getirmişti. Getirilen söz konusu olan bu özellikte, yukarı kaydır yöntemi bulunmakta. Bu yöntem ile birlikte kullanıcılar paylaşımlarına harici bağlantı ekleyebilmekteler. Kullanım alanı sınırsız olan bu özellik sayesinde kullanıcılar takipçilerini direkt olarak yönlendirebilmekteler.

Ancak söz konusu olan yukarı kaydır yöntemi bu zamana kadar 10 bin takipçisi olan veya mavi tik rozeti bulunan hesaplar kullanabiliyorlardı. Bu yeterliliklere sahip olmayan hesapların özelliği kullanmaya erişimleri olmamaktaydı. Erişimi olmayan bu hesapları düşünen Instagram, bütün kullanıcıların erişimine açık olacak bir özellik geliştirmeye başlamakta.

Gelen bazı bilgilere göre, Instagram harici link eklenebilen bir çıkartma geliştirmeye başlamakta. Uygulamanın hikayeler bölümündeki sticker bölümüne konumlandırılan yeni işlev bütün kullanıcıların erişimine açık olacak. Kısacası yukarı kaydır özelliğinde olduğu gibi, kullanıcıların sahip olduğu yeterlilik şartı aranmamakta. Fakat şu anlık çıkartma, sınırlı bir test grubu üzerinde denemelere başlamakta. Ancak söz konusu olan deneme süreci tamamlandıktan genel kullanıma açılacak.

Ayrıca söz konusu olan çıkartmanın çalışma mantığı daha farklı olmakta. Hesap sahibinin ekleyeceği link hikayede ekranın belli bir yerine konumlandırılacak, gizli olmayacak. Takipçiler ise bağlantıya ulaşmak için ekranı yukarı sürüklemeyecekler; bunun yerine ekranda gözüken çıkartmaya bir defa dokunmaları gerekecek. Daha sonra uygulama tarayıcısı otomatik olarak eklenen linki açacak.

Peki siz bu özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap