iPhone 12 En Çok Satan 5G Telefon Ünvanını Aldı

iPhone 12 En Çok Satan 5G Telefon Ünvanını Aldı

0

Counterpoint Research hazırladığı ve dün yayınlanan dikkat çekici bir rapor yayımlandı. Ekim ayı içerisinde iPhone 12’nin lansmanı gerçekleşen ve lansmandan iki hafta sonra dünyanın iPhone 12 en çok satan 5G akıllı telefonu konumuna geldiği açıklandı.

iPhone 12 en çok satan 5G akıllı telefon oldu

iPhone 12 en çok satan 5G akıllı telefon oldu

2020 yılı içerisinde toplamda üç kez etkinlik düzenleyen Apple, merakla beklenen telefonu iPhone 12’yi tanıttıktan sonra satış listesinde başı çekti. Lansman sonrasında iki haftada iPhone 12, Ocak – Ekim 2020 döneminde en çok satanlar da yedinci 5G akıllı telefon oldu.

En çok satışı gerçekleşen ikinci telefon olan iPhone 12 Pro‘nun ardından, Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G modeli üçüncü en çok satılan 5G akıllı telefon oldu. İlk iki sıradaki iPhone 12 ve 12 Pro, listedeki tüm  cihazların dörtte biri kadar pazar ayını ele geçirdi.

Araştırmada, diğer 5G cihazlara kıyasla ‌iPhone 12‌ ve ‌iPhone 12 Pro‌’nun satış başarısı hakkında bazı faktörlerin rol oynadığı açıklandı. Örnek verecek olursak, iOS cihazlara sahip olan kullanıcıların bir çoğu cihazlarındaki en önemli eksiğin 5G olduğunu düşünüyordu. Söz konusu yeni modelde bu özelliğe sahip olmaları satışları artırdı.

Artışa, ABD’deki güçlü satış promosyonları (Apple Card, operatör kampanyası vs) da etkili oldu. Bunların yanında akıllı cihazların çoğuyla karşılaştırıldığında, iPhone genel olarak 140’tan fazla ülkede bulunabilirliği ile geniş bir pazara hitap ediyordu.

Söz konusu olan ve araştırmalarla açıklanan iPhone 12’nin bu satış başarısını siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir