iOS 14.2 Beta 3 çıktı! İşte Dikkat Çeken Özellikler
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

iOS 14.2 Beta 3 çıktı! İşte Dikkat Çeken Özellikler

+ - 0

Merakla beklenmekte olan Apple’ın iPhone 12 ailesi dün akşam yapılan etkinlik ile tanıtımı gerçekleşti. Yapılan etkinlik sonrasında ise iOS 14.2 Beta 3 çıktı, geliştiriciler için yayımlandı. Getirilen güncelleme şu anlık geliştiriciler için sunuldu. Peki güncelleme ile birlikte neler değişiyor?

iOS 14.2 Beta 3 çıktı! Bizi neler bekliyor

iOS 14.2 Beta 3 çıktı

Yeni güncelleme geliştiricilere sunulurken kontrol merkezinde yeniden tasarlanmış bir AirPlay 2 kontrolleri ekleniyor. Aynı zamanda kilit ekranında güncelleme ile yenilenen kontroller mevcut olacak.

Müzik ile ilgili ise karşımıza bildirim kısmında yeni bir Shazam geçişi ekleniyor. Shazam müzik tanıma geçişlerini kontrol merkezine eklemeye izin veriyor. Söz konusu güncelleme içerisinde büyük değişiklikler bulundurmazken iPhone ile daha fazla kontrol ve detaylı düzenlemeler hakkında gelişmeler karşımıza çıkıyor.

Bahsi geçen özellik ”Müzik Tanıma” kontrolünü kullanıcıları getiriyor. Müzik Tanıma, çevrenizde çalan müziği keşfetmenize olanak tanıyor ve AirPod’ları takarken bile uygulamalarda çalan müziği algılayabiliyor. Bunun yanı sıra daha önce tanıtılmış olan 13 yeni emoji bu güncelleme ile getiriliyor.

İlerleyen günlerde nelerin geleceğini bizlere az da olsa gösteren bu güncellemeler içerisinde hata düzeltmelerini de bulunduruyor. Uygulama geliştiricileri içinse bu detaylar oldukça önemli hale geliyor.

Yapılan beta güncellemesi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Konu hakkında fikirlerinizi alt kısımdan yorum yaparak bizlerle paylaşa bilirsiniz. Yeni gelecek güncellemeleri ve haberleri sitemizden hızlı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap