Spotify Türkiye’de Kalıyor mu? Karar Açıklandı

Spotify Türkiye’de Kalıyor mu? Karar Açıklandı

0

Kısa süre önce RTÜK, Türkiye’de temsilciliği bulunmayan kuruluşlara süre tanıdığını duyurmuştu. Bu kuruluşların arasında bulunan popüler müzik ve podcast dinleme platformu olan İsveç merkezli Spotify’ın Stockholm’deki yetkilileri ile temasa geçildi. Spotify Türkiye’de Kalıyor mu? sorusu sıkça soruluyordu. RTÜK yetkililerine geri dönüş sağlayan Spotify, olumlu yönde kara verdiklerini açıkladı.

Netflix ve Amazon Prime gibi Spotify’da temsilcilik açacak.

Spotify Türkiye’de Kalıyor: Temsilcilik açıyor!

Spotify Türkiye'de Kalıyor

Türkiye’de kalıp kalmayacağı belli olmayan Spotify, RTÜK’ün verdiği 72 saatlik sürenin ardından olumlu geri dönüş yaptı. Bu kapsamda değerlendirildiğinde Spotify Türkiye’de temsilcilik açıyor. Gelen bilgilere göre verilen 72 saatlik süre dolmadan Spotify olumlu olan kararını bildirdi.

Malumunuz RTÜK, İnternet ortamında bulunan fakat yayın lisansı almayan kuruluşlar için bir süre tanımıştı. Netflix ve Amazon Prime Video ile anlaşma sağlayan RTÜK, Spotify şirketinden herhangi bir geri dönüş almamıştı. Yayınlarına devam etmek için lisansını almaya karar veren sevilen hizmet, Türkiye’de temsilcilik açacak.

Yani söylendiği gibi Spotify Türkiye’den çekilmiyor, aksine pazarda kalmak için temsilcilik açmayı kabul ediyor. Uzunca bir bekleyişin ardından bu haber bir çok Spotify kullanıcısını sevindirdi diyebiliriz. Üyelikleri bulunan ve sürekli kullanan kişilerin tabiri caizse yüreklerine su serpildi.

Spotify’ın Türkiye’de temsilcilik açmayı kabul etmesi ve pazardaki yerini koruma ile ilgili adımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir