Instagram Yeni Özelliğini Tanıttı! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram Yeni Özelliğini Tanıttı! İşte Detaylar

0

Popüler sosyal medya platformu Instagram, yenilik yapmaya doymuyor! Şimdi de Reels ve Canlı videolar için istatistik özelliğini açıkladı. Bu sayede profesyonel hesaplar ayrıntılı olarak verilerine ulaşabilecekler. Instagram Yeni Özelliğini Tanıttı! İşte Detaylar

Instagram Yeni Özelliğini Tanıttı! İşte Detaylar

Instagram Yeni Özelliğini Tanıttı! İşte Detaylar

Geçen yıl Instagram, bağımsız içerik oluşturucuların para kazanmaları için birçok yeni özellik aktif etmişti. Söz konusu olan bu özellikler Mağaza ve Reels’de Alışveriş gibi özellikler idi. Bu zamanda ise platform, Profesyonel Gösterge Panosunda Reels ve Canlı Yayınlar için yeni istatistikle aktif etti. Bu sayede, profesyonel hesap kullanıcıları artık Reels videoları için de istatistik verilerine sahip olabilecekler.

Söz konusu olan bu özellik ile  Reels’in, kullanıcılara ayrıntılı analizler sunmakta olan rakibi TikTok’a yakın olmasına yardımcı olacak. Her yeni gün çıkardıkları özellikler ile Instagram ve TikTok birbirlerine rakip olmaya devam etmekteler. Çıkarılan özellikler influencerlar ve bu platformlarda gelirini artıran küçük işletmelerin yararına olmakta.

Platform, yaptığı yazılı açıklamada, “İçerik oluşturuculardan ve işletmelerden gelen geri bildirimlere dayanarak, bugün Reels ve Live için analizler sunuyoruz.” ifadesini kullandı. Yazının devamında ise, “Topluluğumuzun bu içerik biçimlerini benimsemesinden ilham aldık ve içerik oluşturucuların ve işletmelerin içeriklerinin nasıl performans gösterdiğini anlayabilmesini sağlamak istiyoruz.” dedi.

Instagram dün itibari ile Insights’ı kullanıcılara sunmaya başladı. Şirket ayrıca masaüstü sürümünde istatistikleri kullanmak için de araçlar geliştirdiğini ifade etti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap