Instagram Reklamları Denetlemesi Arttırılıyor

Instagram Reklamları Denetlemesi Arttırılıyor

0
Instagram Reklamları Denetlemesi Arttırılıyor

Instagram, reklamları ve yorumları odak noktasına aldı. Kısa bir süre önce canlı yayınlarda yorumların sabitlenmesini sağlayan bir özellik ile güncellenen sosyal medya platformu, yeni bir karar ile gündemde.

Instagram reklamları daha çok denetleyecek

Alınan karardan sonra kullanıcıların cinsel yönelimini psikolojik veya ruhsal methodlarla değiştirmeyi amaçlayan dönüşüm terapilerinin ücretli veya ücretsiz bir şekilde tanıtılmasına izin verilmeyeceğini kısa süre önce açıkladı.

İngiltere’de cinsel değişime karşı olan grupların dönüşüm terapileri için yaptığı protestolardan sonra böyle bir karar alma gereği duyan Instagram, bu terapilerin reklamını yapan bütün kullanıcıları uyaracak. Bu kurala şirketler de tabi olacak.

Instagram reklamları daha çok denetleyecek

İlk etapta bu kuralı çiğneyen kullanıcıların veya şirketlerin dönüşüm terapisi hakkında yayımladığı gönderiler silinecek. Bu uyarıya ısrarla uymayan hesapların ise tamamen kapatılacağı bildirildi. Görünüşe göre Instagram reklamları artık daha sıkı bir şekilde kontrol edilecek.

Instagram için çalışan bir basın sözcüsü, bu yeni şirket politikası hakkında şunları söyledi: “İnsanların cinsel yönelimine veya cinsel kimliğine yönelik yapılan saldırılara izin vermiyoruz ve dönüşüm terapisi için hazırlanan tanıtımları yasaklamak adına şirket politikalarımızı güncelliyoruz.”

“Politikalarımızı her zaman gözden geçiriyoruz. Bu konular için belirlediğimiz yaklaşımları sizlere aktarmak adına uzmanlara ve bu konularda kişisel deneyime sahip olan insanlara danışmaya devam edeceğiz.”

Instagramdönüşüm terapisi reklamları hususunda asla taviz vermeyeceğini açıkladı. Facebook’un çatısı altında çalışan bu platformun yeni kararını nasıl karşılıyorsunuz?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir