Instagram Reklama Boğulacak! Yeni Adım Atılıyor

Instagram Reklama Boğulacak! Yeni Adım Atılıyor

0

Youtube’un kısa süre önce büyük bir adım attığı haberi paylaşılmakta. Videolarda ard arda 5 reklam oynatılacağı bilgisi paylaşılmaktaydı. Instagram da bu konuda atım atmakta. Meta çatısı altında bulunan platform ilerleyen haftalarda reklama boğulabilmekte. Instagram Reklama Boğulacak!

Instagram Reklama Boğulacak! Keşfet Reklamları Artıyor

Instagram Reklama Boğulacak

Mark Zuckerberg, anlaşıldığı üzere Meta’nın yaşadığı gelir düşüşünden kurtulma adına kullanıcılarına daha fazla reklam çıkartacak. Sızıntı haberler gelmekte. Instagram içerisinde özellikle Keşfet ekranında daha fazla reklam oynatmak olacak.

Instagram kurulduğunda sadece fotoğraf paylaşan bir platform olarak öne çıkmaktaydı. Ancak yeni güncellemeler ile birlikte çağa ayak uydurma amacıyla videolar daha öne çıkmakta. Öyle ki her geçen gün tüm paylaşımlarda videoları daha fazla öne çıkmakta.

Aslında geçtiğimiz yıldan itibaren başlayan reklam artışları uzun bir süre dikkat çekmemeyi başardı. Hikaye paylaşımları arasında veya Reels’de aşağı kaydırırken karşımıza çıkan reklamlardan kaçınma şansımız olduğu için pek tepki toplamadı.

Şu anda test süreci devam eden yeni özellikle birlikte 4 ila 10 saniye arasında olan ve sonra otomatik bir şekilde sıradaki paylaşıma geçen, izlemesi zorunlu olmadığı için geçebileceğimiz görsel veya video şeklinde reklamlar Keşfet sekmesinin en başında yer alma durumu mevcut.

Peki siz Instagram ve reklamları hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca karşınıza çıkan reklamlardan sıkılmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir