Togg Test Sürüşleri Devam Etmekte!

Togg Test Sürüşleri Devam Etmekte!

0

Türkiye’nin yerli otomobili Togg üretimi Ekim ayının sonunda üretim faaliyetlerine başlayacak. Bunun yanında şarj istasyonlarının kurulumu ve araçların test süreçleri devam etmekte. Ayrıca dün Osmangazi Köprüsü civarlarında 2 adet Togg prototipi görüntülendi. Güvenlik önlemleri ile birlikte kullanıcı deneyimi testleri yapıldı. Togg test sürüşleri devam etmekte.

Togg Test Sürüşleri Devam Etmekte! Panoramik cam tavan dikkat çekti

Togg önümüzdeki günlerde C segment elektrikli SUV modelinin seri üretimine başlayacak. Ülkemizde önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde, mart ayı içerisinde satışının başlayacağı tahmin edilmekte. Avrupa pazarına ise 2024’ün 3. çeyreğinde girecek.

Yerli otomobilin 2 farklı batarya ve motor seçeneği olacak. Bunlardan ilki 150 kW gücünde ve 300 km menzile sahip olacak. İkincisi ise 300 kW motor gücüne ve 500 km menzil ile gelecek. Ayrıca her iki modelin de 180 kW hızlı şarj desteğine sahip olduğu belirtiliyor.

Togg Test Sürüşleri

Togg prototipleri için test süreci devam ederken yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Tüm güvenlik önlemlerimizi alarak gerçek yol koşullarında yaptığımız kullanıcı deneyimi testlerimiz planlarımız doğrultusunda devam ediyor.”

Peki siz yerli otomobil Togg hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca yerli İHA, SİHA lar gibi başarılı olacağını düşünmekte misiniz?? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir