Instagram Masaüstü Tasarımı Yenileniyor! Görüntü Paylaşıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram Masaüstü Tasarımı Yenileniyor! Görüntü Paylaşıldı

+ - 0

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Instagram’ın masaüstü bilgisayarlardan kullanımı, mobil cihazlar kadar artış göstermesi sonrasında yeni bir adım atılıyor. Instagram masaüstü tasarımı yenileniyor.

Instagram Masaüstü Tasarımı Yenileniyor!

Instagram Masaüstü Tasarımı Yenileniyor

Popüler platform Instagram’ın masaüstü kısmında kullanıcıların kullanımını zorlaştıran Hikayeler özelliği, yeni gelecek olan tasarım sayesinde daha şık ve kullanışlı hale gelecek. Şimdilik test aşamasında olduğu bilinen yeni tasarım, eski tasarımdan farklı olarak sayfanın tamamını kaplamayacak. Yeni model tasarım ile hikayeler üzerinde gezinme aynı kalıyor. Hikayeler manuel ya da otomatik olarak oynatılabilecek.

Söz konusu tasarımı, test eden kişiler ve bu değişikliğin kalıcı olup olmayacağı şimdilik bilinmezliğini koruyor. Kısa süre önce sızdırılan bilgilerden anlaşıldığı kadarıyla, bir grup bu testi doğruladı. Fakat genel kullanıma açılıp açılmayacağına dair bir yorum yapmadı. Bu konuda açıklama yapıldığı taktirde sitemiz aracılığıyla habere ulaşabileceksiniz.

Masaüstü versiyon için şimdiye kadar kullanıcılar tarafından hantal olarak görülen ‘Hikayeler’ özelliği, büyük ekranlar özelinde uygunluk göstermese de yeni gelecek tasarım güncellemesi, masaüstü versiyonda vakit geçirenler için önemli bir gelişme olacaktır. Bu gelişme ile kullanıcı deneyimini arttırmak ve masaüstü kullanımını yaygınlaştırmak amaçlanıyor.

Instagram‘ın masaüstü versiyonu için tasarlamış olduğu bu özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Instagram’ı bilgisayar üzerinden kullanıyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap