Instagram Lite Geri Dönüyor! İşte Detaylar

Instagram Lite Geri Dönüyor! İşte Detaylar

0

Bir çok sevilen uygulamanın lite sürümleri kullanıcıların karşısına çıkmaya hız kesmeden devam ediyor. Şimdi ise Instagram Lite sürümü yayınlandı. Kullanıcılara sunulan ve indirmeye açılan bu sürüm giriş seviyesi telefonlar için ciddi derecede önemli. Hayatımızda uzun süredir bulunan uygulamaların bir çoğu yeni güncellemeler alarak telefonumuzun hafızasını bitiriyor. Bundan dolayı Instagram’ın da lite versiyonu piyasaya sürüldü.

Instagram Lite geri geliyor!

Instagram Lite

Sevilen ve çokça kullanılan sosyal medya platformlarının lite versiyonları bulunuyor. Facebook Lite, Messenger Lite ve Twitter Lite gibi çeşitlendirebileceğiniz bu sürümler, daha az yer kapladıkları ve daha az işlem gücü gerektirdikleri için düşük donanımlara sahip telefonlar için de en iyi bir seçenek oluşturuyor.

Android telefonların kullanımı için Facebook, yeni Instagram’ın Lite sürümünün duyurusunu yaptı. Telefonu giriş seviyesinde olan kullanıcılar için lite sürümüyle onlara hitap etmek istiyor. Bu amaçla tanıtım gerçekleştirmiş bulunmakta.

Düşük özelliklere sahip olan cihazlar için kullanıma açılan sürüm, 2 MB’tan daha düşük ve telefonlarda daha az yer kaplayacağı için veri tüketimi bakımından çok daha tasarruflu olacak. Instagram’ın normal sürümünü kullananların çok da kullanmadığı bazı özellikler lite versiyonda bulunmuyor. Örneğin, Reels, Alışveriş ve IGTV. Bunlara ek olarak Instagram’ın hikayeler özelliği de dahil olmak üzere popüler özellikler yer alıyor.

Kullanıma açılan Instagram’ın lite sürümü ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir