Twitter Canlı Yayın Uygulaması Resmen Kapanıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Twitter Canlı Yayın Uygulaması Resmen Kapanıyor

+ - 1

Sevilen ve çokça kullanılan popüler sosyal medya platformu Twitter, canlı yayın uygulaması olan Periscope’un hizmetlerine son vereceği ile ilgili açıklama yaptı. Mart 2021 yılına kadar faaliyetlerine devam edecek olan Periscope daha sonra ise Twitter ana uygulamasına entegre olarak Twitter Live özelliği ile canlı video akışı sunmaya devam edecek.

Twitter canlı yayın uygulaması sonlandırılacak

Twitter canlı yayın uygulaması

Twitter, yaptığı açıklamada, “Gerçek şu ki Periscope uygulaması bir süredir bakım modu durumundaydı. Üstelik geçtiğimiz birkaç yılda, kullanımın azaldığını gördük ve uygulamanın maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini de biliyoruz” ifadelerini kullandı. Uygulama Mart ayına kadar tamamen kapatılmayacak olsa da, şirket yeni hesap kayıtlarını engellemeye başladı.

Bunun yanında kullanıcılar, gelecek yıl uygulama kapatılmadan önce hem videolarını hem de verilerinin bir arşivini indirme şansına da sahip olacaklar. Ayrıca Scope web sitesi de arşiv olarak hizmetine devam edecek.

Twitter, Houseparty’nin de geliştiricisi olan Meerkat tarafından piyasaya sürülen Periscope’u en popüler olduğu dönemlerde, yani Mart 2015’te, satın almıştı. O dönemde uygulama halka açılmamıştı. 2016 yılında ise Periscope, indirilen en popüler uygulamalardan biri olsa da, Twitch ve YouTube gibi platformların gölgesinde kalmaktan bir türlü kurtulamamıştı.

Uygulamanın kapanışıyla ilgili daha fazla bilgi için buradaki açıklamayı okuyabilirsiniz. Siz bu konu ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Hiç üzülmedim kapansın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.