İnstagram Hikaye Sıralaması Ne Anlama Geliyor ?

İnstagram Hikaye Sıralaması Ne Anlama Geliyor ?

0
İnstagram Hikaye Sıralaması.

İnstagram Hikaye Sıralaması, uzun süredir var olan hikaye (story) sıralaması neye göre yapılıyor diye bir çok kişi düşünmekte ve bu soruyu sormakta. İlk sırada olan kişiler bizi en çok takip eden hesabımıza giren kişiler mi ? Bizim en çok takip ettiğimiz kişilere göre mi sıralama yapılıyor veya konumumuzdan mı faydalanılıyor ? 

Tabi ki bizde bu konuyu düşündük ve araştırmaya karar verdik. Birçok kişinin sorduğu İnstagram Hikayeler Sıralaması Ne Anlama geliyor sorusuna cevap vermek istedik.

İnstagram Hikaye Sıralaması Neye Göre Ayarlanıyor ?

Gerçek şu ki, hikaye sıralaması sizin en çok etkileşimde olduğunuz hesapları göz önünde bulundurularak düzenlenir.

İnstagram Home Ürün Lideri Gutman bu konu hakkında net bir açıklamada yaptı, bu sıralamanın instagram algoritması olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra instagram ana sayfasını yenilediğiniz de çok sık girmediğiniz hesapların hikayelerinin çıkmasının nedeni ise, İnstagramın size farklı kişileri keşfetmenizi sağlamak istemesi.

Peki Etkileşim Nasıl Oluşuyor ?

Beğendiğiniz fotoğraflar, birden çok görüntülediğiniz hikayeler, mesajlaştığınız yorumladığınız ve profiline baktığınız kişiler genelde hikaye sıralamasında ilk sıralara yerleşirler. Bu Hikaye Sıralaması sadece ve sadece sizin sayenizde değişmekte ve düzenlenmekte.

Bu bilgilerin yanı sıra instagram nadir de olsa hikaye sıralamanızı alt üst edebilir. Buna belki sizlerde şahit olmuşsunuzdur. Hiç konuşup beğenileşmediğiniz birini hikayelerde ilk sırada göstere bilir. Bunun yapmasının nedeni ise diğer kişilerle de bağlantıya geçmemizi istemesidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir