Instagram Hesapları Kapanıyor! Yüz Tanıma Sistemi Geldi

Instagram Hesapları Kapanıyor! Yüz Tanıma Sistemi Geldi

0

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram bir yenilikle karşımızda. Çocuk kullanıcıların da bulunduğu platform bu duruma bir el attı. Gelen habere göre 18 yaş altı kullanıcıların Instagram hesapları kapanıyor. Platforma yaş tespiti yapmak için yüz tanıma sistemi geldi. İşte detaylar;

Instagram Hesapları Kapanıyor! Yüz Tanıma Sistemi Geldi

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram, kullanıcıların 18 yaşından büyük olduklarını belirlemek için bir sistem tanıttı. Ek olarak söz konusu yeni sistem ilk olarak ABD’de kullanılmaya başlanacak. Yeni sistem ile kullanıcılar 18 yaşından büyük olduklarını kanıtlamak adına video yükleyebilecekler.

Platformda kullanıcılar kimlik görsellerini yüklemeye ek olarak çektikleri videolar ile yaşlarını açıklayabilecekler. Bu sistem için ise küresel kimlik ve biyometrik teknoloji şirketi olan İngiltere merkezli Yoti ile anlaşılmakta. Instagram, Yoti’nin yüz tanıma teknolojisinin yalnızca yaş belirlemek için kullanılacağının altını çizmekte. Ayrıca platform konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Gençlerin ve yetişkinlerin kendi yaş grupları için doğru deneyimi yaşadığından emin olmak için bunu test ediyoruz. Birinin genç (13-17) olup olmadığını öğrendiğimizde, onların hesaplarını otomatik olarak gizlemek, tanımadıkları yetişkinlerden istenmeyen kişileri engellemek ve reklamverenlerin seçeneklerini sınırlamak gibi yaşa uygun deneyimler sağlıyoruz.”

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Instagram platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir