Instagram Alışveriş Özelliği İçin Yeni Güncelleme!

Instagram Alışveriş Özelliği İçin Yeni Güncelleme!

0

Instagram, dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınında e-ticarete olan ilginin artması sonrası Instagram alışveriş özelliği çok daha kolay ulaşılır hale gelmişti. Ancak halen kullanışsız olan Instagram alışveriş siteleri için yeni bir güncelleme yolda.

Instagram alışveriş özelliği nasıl yeniliklerle geliyor? Instagram alışveriş siteleri!

Instagram alışveriş özelliği nasıl yeniliklerle geliyor? Instagram alışveriş siteleri!

Her geçen gün artan e-ticaret pastasından Facebook pay almak için uzun süredir uğraşıyordu. Instagram ise son yıllarda kendi üzerinden satışı kolaylaştırmak için elini taşın altın koymaya başladı. Şimdi çok daha kullanışlı bir Instagram Alışveriş özelliği ile karşımıza çıkacak.

Instagram alış veriş siteleri üzerinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar, arama üzerinden Instagram mağaza sekmesine gelmesi gerekiyor. Fakat bu sekme şu an için fazlasıyla karışık ve kullanımı zor. Instagram alışveriş hesapları, bu sekme içinde daha ana sayfa gibi bir görüntü oluşturmayı ve kategoriler yaratmayı planlıyor.

Böylece kullanıcılar istedikleri ürünlere oluşturulan kategoriler sayesinde kolayca bulabilecek. Bunun dışında bu ana sayfada, beğeniler ve takip ettiğiniz hesaplardan yola çıkarak belli önerilerin de yer alması bekleniyor.

instagram alışveriş siteleri ve alışveriş özelliği hakkında

Platform, büyük markaların dışında küçük işletmelerin de Instagramdan alışveriş siteleri açmasına olanak sağlıyor. Bu yeni güncellemeyle birlikte bu mağazaların bu sekmede nasıl yer alacağı ise belli değil. Bu arada Facebook‘un e-ticaret atağı için çok yakın bir zamanda ABD’de Facebook Pay ile karşımıza çıkacağı da gelen bilgiler arasında.

Daha önce ortaya çıkan bir yeniliğe göre platform,  Instagram mağaza sekmesini ana gezinme çubuğuna sabitlemeyi planlıyor.

Instagram üzerinden alışveriş yapıyor musunuz? Sizce bu yeni alışveriş özelliği nasıl görünüyor? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir