Huawei’den Redmi Note 9 Kamerasına Benzer Tasarım
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Huawei’den Redmi Note 9 Kamerasına Benzer Tasarım

2

Huawei ekibi ileri ile ilgili bir takım sorunlara vakit harcarken Xiaomi Redmi Note 9 modeline benzer kamera tasarımı üzerinde çalıştığı gelen iddialar arasında. Bu tasarımın Rusya Federal Sınai Mülkiyet Enstitüsü tarafından onaylandığı açıklandı. Huawei’den Redmi Note 9 Kamerasına benzer tasarım.

Cihaz görüntülerini incelediğimiz anda ortalanmış ve dikdörtgen şekline göre dizayn edilmiş olan bir kamera modülünü görebiliyoruz. Konuşulan iddialara göre 6 adet sensör bulunan bu tasarım yeni Huawei Nova modellerinde kullanılacak.

Huawei’den Redmi Note 9 esintisi: Kamera tasarımı

Huawei'den Redmi Note 9 kamerası

Şimdiye kadar adı hakkında bir bilgi bulunmayan bu cihazda 4 adet sensör bulunmakta. Ekstradan bulunan diğer 2 küçük sensör ise bu kameraları destekliyor. LED flaşının da yer aldığı bu mimari daha önce hiçbir Huawei imzalı akıllı telefonda kullanılmadı.

Orta segment model üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü söylenen Huawei, gömülü bir parmak izi özelliğide cihaza yerleştirebilir. Zira görselleri incelediğimizde ilk bakışta bu sensöre dair bir bilgi mevcut değil.

Nova 6 modelinde de gördüğümüz kamera deliği karşılıyor. İnce bir çerceve yapısına ev sahipliği yapan bu telefonun ses düğmesi ile güç düğmesi sağ tarafa konumlandırılmış.

Kullanım kolaylığı için kenarları hafifçe kıvrılan bu konsept ürün USB-C bağlantı noktasına, hoparlör ızgarasına, birincil mikrofona ve SIM bölmesine sahip. Kendisinin üst tarafında bir adet ikincil mikrofon ve kızılötesi teknolojisi mevcut. Bu mikrofonun gürültü önleme amacı ile kullanılacağı belirtildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Merhaba Abi

  2. 2 sene önce

    Gayet güzel ben beğendim açıkcası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir