Huawei’den Redmi Note 9 Kamerasına Benzer Tasarım

Huawei’den Redmi Note 9 Kamerasına Benzer Tasarım

2

Huawei ekibi ileri ile ilgili bir takım sorunlara vakit harcarken Xiaomi Redmi Note 9 modeline benzer kamera tasarımı üzerinde çalıştığı gelen iddialar arasında. Bu tasarımın Rusya Federal Sınai Mülkiyet Enstitüsü tarafından onaylandığı açıklandı. Huawei’den Redmi Note 9 Kamerasına benzer tasarım.

Cihaz görüntülerini incelediğimiz anda ortalanmış ve dikdörtgen şekline göre dizayn edilmiş olan bir kamera modülünü görebiliyoruz. Konuşulan iddialara göre 6 adet sensör bulunan bu tasarım yeni Huawei Nova modellerinde kullanılacak.

Huawei’den Redmi Note 9 esintisi: Kamera tasarımı

Huawei'den Redmi Note 9 kamerası

Şimdiye kadar adı hakkında bir bilgi bulunmayan bu cihazda 4 adet sensör bulunmakta. Ekstradan bulunan diğer 2 küçük sensör ise bu kameraları destekliyor. LED flaşının da yer aldığı bu mimari daha önce hiçbir Huawei imzalı akıllı telefonda kullanılmadı.

Orta segment model üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü söylenen Huawei, gömülü bir parmak izi özelliğide cihaza yerleştirebilir. Zira görselleri incelediğimizde ilk bakışta bu sensöre dair bir bilgi mevcut değil.

Nova 6 modelinde de gördüğümüz kamera deliği karşılıyor. İnce bir çerceve yapısına ev sahipliği yapan bu telefonun ses düğmesi ile güç düğmesi sağ tarafa konumlandırılmış.

Kullanım kolaylığı için kenarları hafifçe kıvrılan bu konsept ürün USB-C bağlantı noktasına, hoparlör ızgarasına, birincil mikrofona ve SIM bölmesine sahip. Kendisinin üst tarafında bir adet ikincil mikrofon ve kızılötesi teknolojisi mevcut. Bu mikrofonun gürültü önleme amacı ile kullanılacağı belirtildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Merhaba Abi

 2. 25 Kasım 2020

  Gayet güzel ben beğendim açıkcası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir