Huawei’den Satış Rekoru! Sadece 1 Dakika Sürdü
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Huawei’den Satış Rekoru! Sadece 1 Dakika Sürdü

0

Çin merkezli popüler telefon üreticisi Huawei, geçtiğimiz yıllarda bazı problemler yaşadığından dolayı farklı bir strateji izleyerek teknoloji sektörüne dair pek çok ürünü üretmeye başlamıştı. İşletim sisteminden diz üstü bilgisayarlara kadar üretim yelpazesini genişleten Huawei, otomobil pazarında da yerini almayı hedefliyor. Huawei’den satış rekoru geldi.

Huawei’den Satış Rekoru! Huawei HiCar, yalnızca bir dakika satışta kalabildi

Huawei'den Satış Rekoru

Huawei, geçtiğimiz ay Huawei S serisi akıllı ekranının yanında Huawei Car akıllı ekranını piyasaya sunmuş ve 30 Aralık’ta ön satışa açmıştı. Resmi olarak satışa 9 Ocak’ta başlanan akıllı ekran, öğrenildiği kadarıyla 1 dakika da tamamen tükendi. Ürün yeni bir satış rekoru kırarken, Huawei’nin HiCar için popüleritesini arttırması ve başlangıcının iyi yapılması bekleniyor.

8.9 inç ultra net (1920 x 720) çözünürlük sunan cihaz, 700 nit değerinde parlaklığa sahip. Yüzde 72 renk gamı bulunan ürün, 2K görüntü desteği sunan sürüş kamerası da içeriyor. Yansımaz cam ile üretilen akıllı ekran, ayrıca uygulamarın ekranlar arası aktarımını da destekliyor. 30’dan fazla uygulamayı da destekleyen Huawei HiCar, açılır selfie kamerası, arka kamera, ses tanıma ve hava hareketi kontrolü gibi birçok özellikte barındırıyor.

Çin’de 264 dolardan satışa çıkan ürünün, diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor. Peki siz bu rekor ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap