İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Huawei Üretim Düşürme Kararı Aldı! Kritik Adım Atıldı

Huawei Üretim Düşürme Kararı Aldı! Kritik Adım Atıldı


Huawei, tedarikçilerine akıllı telefon siparişlerinin 2021 yılında yaklaşık olarak yüzde 60 düşeceğini bildirdi. Geçtiğimiz yıl içerisinde 189 milyon olan telefon sevkiyatlarının 2021’de 70 milyona gerilemesi beklentiler arasında. Huawei üretim düşürme kararı aldı!

Açıklanan düşüşün nedeni olarak, ABD‘nin Çinli akıllı telefon üreticisine yönelik yaptırımları gösterilmekte. Bu sebeple yaklaşık olarak yüzde 50 oranında bir düşüş yaşanma durumu mevcut.

Huawei üretim düşürme kararı aldı! Kan kaybediyor

Huawei üretim düşürme kararı

Huawei, bilinirliğini her geçen gün arttırmaya devam etmekte. Ancak bilindiği üzere teknoloji devi ABD pazarında herhangi bir varlık gösteremiyor. Bunun nedenini de siz dahil pek çok kişi biliyor.

Şirket, 2019 yılında ABD’nin varlık listesine eklendiğinde kara listeye aldılar. Ayrıca eski Başkan Donald Trump, Huawei’nin Çin hükümeti ile yakın bağları olduğuna dair ulusal güvenlik endişeleri ışığında şirketi esasen yasak bir icra emri mevcut.

Bu karardan sonra, Huawei’nin en önemli desteği Google, Mayıs 2019’da Huawei telefonlarını gelecekteki Android güncellemelerinden kesti ve Huawei, dünyanın birçok ülkesindeki 5G ağları kurmaktan men edildi.

Yaşanan gelişmelerden dolayı ciddi zarar gören Huawei, 020’nin dördüncü çeyreğinde 2019’un aynı çeyreğindeki 56 milyona kıyasla dünya çapında 32 milyon telefon sattığını bildirmişti.

Azalan satış rakamlarınının, Huawei’nin üretimde yavaşlamasına yol açtığı ifade ediliyor. Peki siz konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap