Clubhouse İndirme Sayısı Açıklandı! Rekor Kırdı
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Clubhouse İndirme Sayısı Açıklandı! Rekor Kırdı

+ - 0

Geçtiğimiz haftalarda popülerliğini arttıran ve merak uyandıran bir uygulama ortaya çıktı. Clubhouse adındaki bu uygulama insanların tanınmış kişilerle iletişim kurmasını sağlayarak gündeme geldi. Mevcut durumda sadece iOS kullanıcıları indirebiliyorken, 8 milyon kişi kullanıcı rekoru kırdı. Clubhouse indirme sayısı!

Clubhouse indirme sayısı! Kullanıcı rekoru kırdı

Clubhouse indirme sayısı! Clubhouse kullanıcı rekoru kırdı

Dünya genelinde pek çok ünlü kişilerin aktif bir şekilde kullandığı uygulama ülkemizde de mevcut. Ayrıca Elon Musk, Kanye West ve Drake gibi ünlüler uygulamayı tercih etmiş durumda.

Araştırma firması App Annie raporuna göre popüler sosyal medya uygulaması Clubhouse, 16 Şubat 2021’de toplam 8.1 milyon indirmeye ulaştı. Ayrıca 1 Şubat 2021’e kadar 3,5 milyon indirmeye sahip olan uygulama, davetiye sistemine sahip olmasına rağmen 15 gün içerisinde yaklaşık 5 milyon yeni kullanıcıya sahip oldu.

Söz konusu uygulamanın İngiltere, Almanya, Japonya, Brezilya ve Türkiye’de son derece popüler hale geldiği belirtiliyor. Bunun yanında referans olmadan uygulamaya erişim mevcut değil.

Twitter’ın geçtiğimiz aylarda test kullanıcıları için aktif ettiği Space özelliği tamamen aktif olacak. Bunun yanında Facebook’un da benzer bir uygulama üzerinde çalışma yaptığı iddialar arasında yer alıyor.

Bazı analistler, Clubhouse uygulamasının Android versiyonunun henüz bulunmadığı için Twitter’ın rekabet konusunda avantaj sahibi olacağının altını çizdi. Peki siz bu uygulama ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap