Huawei Otomobil Dünyasına Giriş Yapıyor!

Huawei Otomobil Dünyasına Giriş Yapıyor!

0

Uzun süredir ortalıkta dolaşan Huawei araba üretecek dedikodularına yanıt geldi. Çinli şirket basın açıklaması yaptı ve böyle bir çalışmalarının olmadığını belirtti. Günlerdir konuşulan bu konuya son noktayı koydu. Huawei Otomobil Dünyasına Giriş Yapıyor!

Çinli teknoloji devi, yaptığı son açıklamada akıllı bağlantılı otomobiller üzerinde çalıştıklarını ancak kendi otomobillerini üretmeyi planlamadıklarını belirtti. Bunun yanında Huawei diğer otomobil üreticilerine akıllı bağlantılı otomobil üretmede yardımcı olacağını söyledi. İletişim tabanlı teknolojiler üzerinde çalıştıklarını da ekledi.

Huawei otomobil dünyasına giriş yapıyor

Huawei Otomobil Dünyasına Giriş Yapıyor

Huawei otomobil parçaları için çalışmakta. Bu akıllı bağlantılar otomobillerde kullanımı mevcut. Bunun yanında söz konusu bileşenler kısa zaman içerisinde piyasada olması muhtemel. Şirket 20’den fazla donanım üreticisi ve 280 uygulama satıcısıyla iş birliği planladığını açıkladı.

Önümüzdeki aylarda 5G akıllı bağlantılı araçları piyasaya sürmek için Çin’deki 18 otomobil üreticisi ile ortaklık kurdu. Ayrıca HiCar girişimi ile Huawei otomobil sektöründe çeşitlilik sağlamayı hedeflemekte olduğu anlaşılmakta.

Otomobil üreticilerinden BluePark New Energy Technology, Huawei’nin otomotiv radar teknolojisi ile çalışan modeli mevcut. Arcfox αS HBT adlı yeni elektirikli otomobil, otomobilin çevresindeki nesneleri 200 metreden daha fazla bir yarıçapa kadar tespit edebilen, Huawei’nin yeni piyasaya sürülen otomobil lidar sensörüyle donatılacak.

Peki siz bu konu ile ilgili ne düşünmektesiniz? Huawei bu girişiminde başarılı olabilir mi? Alt kısımdan yorum yaparak düşünceleriniz bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir