10 Kentilyon Dolar Değerindeki Astreoit! NASA Gidiyor
  1. Ana Sayfa
  2. Uzay

10 Kentilyon Dolar Değerindeki Astreoit! NASA Gidiyor

+ - 0

10 kentilyon dolar değerindeki astreoit için NASA cephesinden açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamaya göre Mars ve Jüpiter arasında bulunan astreoite ulaşmak için yapılması gereken hazırlıklar tamamlandı. Bunun yanında keşif sondasının son montajına başlaya NASA, plan hazırladı. Sondanın 2022‘de fırlatılmasını ve 2026 yılında hedefine  ulaşması düşünülmekte.

10 Kentilyon Dolar Değerindeki Astreoit!

10 Kentilyon Dolar Değerindeki Astreoit

Bizdeki gibi birçok habere konu olan söz konusu 16 Psyche asteroiti 226 kilometrelik çapa sahip. Ayrıca araştırmacılara göre NASA’nın ulaşmayı hedeflediği asteroit üzerinde bulunan metallerin değeri 10 kentilyon dolar seviyesinde. Bu düşünülen rakam fazlasıyla tatmin edici.

Bilim insanları, 16 Psyche astreoitini, Güneş Sisteminin oluşumu sırasında birçok darbeye uğrayan proto-gezegenin çekirdeği olduğunu düşünmekte. Ayrıca söz konusu astreoit, dünyanın çekirdeğine benzer yapısıyla dikkat çekmekte.

Astreoitin, yüzde 90 oranında demir, nikel, altın, platin, bakır, kobalt, iridyum ve redyum gibi bazıları nadir bulunabilen metallerden oluştuğu belirtiliyor.

Bu görevdeki amacı astreoiti keşfetmek ve yüzeydeki maddelerin yapısını çözümlemek olan NASA, günümüz teknolojisi ile asteroitten dünyaya maden getirilemeyeceğini belirtmekte. Bunun yanında üst kısımdaki videoyu da inceleyebilirsiniz.

Astereoit hakkında açıklanan bilgiler kamuoyunda da ilgiliyle karşılandı. Dünyadan daha değerli olarak adlandırılan 16 Psyche astreoiti birçok kişi tarafından merak konusu haline geldi. Ayrıca sosyal medyada da trend olduğunu söylemek mümkün.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap