Huawei ile Leica İşbirliğinde Sona Gelindi! İpler Kopuyor

Huawei ile Leica İşbirliğinde Sona Gelindi! İpler Kopuyor

0

Teknoloji devi Huawei ile yine teknoloji üreticisi Leica arasında yıllardır ortaklık bulunmakta. Huawei, P9 serisinden bu yana akıllı telefonlarında Lecia’nın ürettiği kamera modüllerine yer vermekte. Fakat iki dev firma arasındaki işbirliği hakkında çarpıcı iddia ortada. Söylenenlere göre Lecia kendisine yeni bir ortak aramakta. Huawei ile Leica işbirliğinde sona gelindi!

Huawei ile Leica işbirliğinde sona gelindi

Huawei ile Leica işbirliğinde sona gelindi

Geçtiğimiz 2-3 yıldır ABD’nin ağır yaptırımları ile boğuşan Huawei, mevcut birçok iş ortağı ile yolları ayırma durumunda kaldı. Çinli üretici şu anda Qualcomm, Google, MediaTek dahil olmak üzere bir akıllı telefonun ihtiyacı olan temel teknolojileri üreten şirketlerle işbirliği yapamamakta.

Gelen bilgilere göre, Huawei ile Leica arasındaki sözleşmenin süresi doldu. Leica ile Çinli şirket arasındaki ortaklık ABD’nin baskılarından dolayı devam edememekte. Uzun süredir akıllı telefon tanıtmayan Huawei’nin bu yıl piyasaya sürmesi beklenen yeni amiral gemisi P50, şirketin Leica üretimi kamera modüllerini kullandığı son ürünü olacak.

Yaptığı sızıntılar ile tanınan bir Twitter kullanıcısı, Leica kendisine yeni iş ortakları aramaya başladığını belirtti. Ayrıca bu konuda öne çıkan üç ismin Xiaomi, Sharp ve Honor olduğunu söyledi. Leica’nın hangi şirketi tercih ettiğiyle ilgili bilgi paylaşmadı.

Geçtiğimiz yıl Huawei, alt markası olan Honor’u satmıştı. Honor’un artık Huawei ile herhangi bir bağı bulunmadığı için ABD’nin yaptırımlarından etkilenmemekte. Yani Leica ile Honor arasında gerçekleşecek işbirliğinin önünde yasal bir engel bulunmuyor.

Peki yaşanan bu olaylar ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir