Facebook Aşı Karşıtı Profilleri Engelliyor! Yeni Adım Atıldı

Facebook Aşı Karşıtı Profilleri Engelliyor! Yeni Adım Atıldı

0

Günümüzün popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, aralıklarla getirdiği güncellemeler ve attığı adımlar ile kullanıcılarını rahatlatmakta. Kısa süre önce bu kapsamda Covid-19 aşısı hakkında yanlış bilgi verenleri engelleme konusunda adım attı. Koronavirüs konusunda yanlış bilgiler veren kişiler atılan bu adım ile engellenmekte. Facebook aşı karşıtı profilleri engelliyor!

Facebook aşı karşıtı profilleri engelliyor

Facebook aşı karşıtı profilleri engelliyor

Bir yılı aşkındır içerisinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi nedeni ile platformlar kapsamlı adımlar atmakta. Bir CNBC raporuna göre Facebook’taki bazı insanlar aşı karşıtı iddialarda bulunmak için profil resimlerinde özel sınırlar kullanmakta. Popüler platform normal şatlarda profil çerçevelerini kişiselleştirebilmekte. İnsanlarda çoğunlukla bir konuda destek vermek amacıyla bu adıma başvurmakta.

İnceleme sonucu anlaşılanlara göre, profil çerçevelerinin sosyal ağ platformunda yasaklanan mesajlar içerdiğini ortaya çıkmakta. Mesajların birinde: “Bağışıklık sistemime güveniyorum, bir iğneye değil,” ifadeleri mevcut.

Facebook sözcüsü ise bu duruma karşı olarak adım attıklarını ve şirketin politikasını ihlal ettiğini açıkladı. Sözcü Engadget‘e verdiği demeçte: “İnsanları COVID-19 aşıları için desteklerini paylaşmaya teşvik eden ve kurallarımızı ihlal edenleri kaldıran profil çerçevelerini aktif olarak destekliyoruz” dedi.

Sözcü ayrıca: ”Platformda aşılamayı destekleyen profil çerçevelerine sahip kullanıcı sayısının artıyor. Dünyada milyonlarca insan aşılara olan desteği ifade etmek için bu profil çerçevelerinden birini kullanmakta.‘ dedi.

Peki söz konusu durum hakkında siz ne düşünmektesiniz? Sizce Facebook’un attığı bu adım mantıklı mı? Alt kısımdan yorum yaparak kendi düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir