Gran Turismo 7 PlayStation 5 ile İlgili Sony’den Açıklama


Gran Turismo 7 PlayStation 5 oyuncuları kısa süre sonra kavuşacak. 11 Haziran 2020 tarihinde ilk defa bu konu ile karşılaştık. Polyphony Digital tarafından geliştirilen bu yapım merakla bekleniyor.

Yarış simülatörü sevenlerin ilgisini çekecek olan bu oyunda nostaljik esintilere yer verileceği öğrenildi. Peki Gran Turismo 7 için gün sayanları neler bekliyor?

Gran Turismo 7 PlayStation 5 kullanıcılarının yüzünü güldürdü

Gran Turismo 7 PlayStation 5

Japon teknoloji şirketinin yapmış olduğu bu açıklamalar birtakım özelliklere yer verildi. Daha önce 4K 60 FPS özelliği bulunacağı duyurulan bu yapımda HDR teknolojisi de yer alacak.

Bu sayede kullanılan görüntüler ile kullanıcılar kasma sorunu yaşamazken yansıma sorunsuz olacak. Dev şirket Sony, Playstation 5’in mevcut bulunan gücünden sonuna kadar yararlanmak istiyor.

Yükleme ekranlarının çok çabuk bir şekilde geçileceği ve PlayStation 5’in kontrolcüsünde bulunan özellik sayesinde vites geçişleri hissedilebileceği bildirildi. Aynı zamanda yarış arabasının ABS sisteminden gelen titreşim ve aracın motoruna uygulanan baskı da hissedilecek.

Kullanıcılara her araçta farklı deneyim yaşatmak isteyen Sony, Gran Turismo 7’deki her aracın hassasiyetinin farklı ayarlandığını açıkladı. Japon firma, oyuncuların gaz ve fren pedallarından gelen titreşimlerin oyuna renk katacağını söyledi.

Oyun esnasında yoldaki engebeler ve tümseklerden dolayı yaşanabilecek sarsıntı ve diğer etkenleri oyuncuların dikkate alması ve bu doğrultuda hareket etmesi gerekeceği söylendi. Oyuncular, 3 boyutlu ses özelliği sayesinde çevresindeki bütün sesleri gerçekmiş gibi hissedecek.

Siz bu oyun ve özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
10
Şaşkın
Kötü Kötü
4
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
İlginç İlginç
2
İlginç
Aşk Aşk
1
Aşk
Korkunç Korkunç
5
Korkunç
Başarılı Başarılı
4
Başarılı
Lol Lol
4
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir