1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Google Play Store Yeni Tasarıma Sahip Olacak!

Google Play Store Yeni Tasarıma Sahip Olacak!


Android cihaz sahiplerinin sıkça kullandıkları uygulamalardan biri olan Play Store artık yeni bir tasarıma sahip. Söz konusu olan uygulama eski tasarımına göre daha sade bir şekilde karşımıza geliyor. Google Play Store Yeni Tasarıma Sahip Olacak!

Google Play Store Yeni Tasarıma Sahip Olacak!

Google Play Store Yeni Tasarıma Sahip Olacak!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Android 12 ile birlikte birçok yenilik gelmekte. Özellikle de tasarım konusunda yeniliklere imza atan Google uygulamaları bu yeniliklere devam ediyor. Bu yeniliklerden her Android cihazın olmazsa olmazı olan Play Store nasibini aldı. Ayrıca yeni tasarımı ile ilgili ilk görüntüler geldi.

Ancak söz konusu yeni tasarımı şu anda tüm kullanıcıların görmeyebilme durumları mevcut. Çünkü yeni arayüzün dağıtım süresi yavaş bir şekilde olmakta. Fakat kullanıcıların eski arayüzlerini görüntüleyebiliyor olmalarında endişe edilecek bir durum yok. Önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar yeni tasarıma kavuşacaklar. Her ne kadar yeni değişiklikle birlikte uygulama eski sürümüne göre benzer olsa da özellikle ana sayfada göze çarpar değişimler mevcut.

Yeni görsellere baktığımızda eski tasarıma göre daha sade ve daha farklı renklerde olduğunu görmekteyiz. Önceki tasarımda daha çok karşıt renkler ön plana çıkmaktaydı. Ancak yeni tasarım ile birlikte bu durum değişti ve toz pembe ile koyu pembenin birleşimi karşımıza geldi. Ek olarak karanlık temanın renk tonları daha yumuşak olmakta.

Peki siz bu yeni tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap