1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Google Play Store Yeni Tasarımı İle Geliyor!

Google Play Store Yeni Tasarımı İle Geliyor!


Android cihazların olmazsa olmazı olan Google’ın uygulama mağazası Play Store, yeni bir görünüme kavuşuyor. Google Play Store Yeni Tasarımı İle Geliyor!

Google Play Store Yeni Tasarımı İle Geliyor!

Google Play Store Yeni Tasarımı İle Geliyor!

Her Android cihazda yüklü olması gereken uygulamaların başında Google Play Store gelmekte. Ayrıca uygulama yalnızca mobil cihazlara özel değil. Uygulama web için de hizmet vermekte. Bu sayede de kullanıcılar cihazlarındaki Google hesabıyla sitede oturum açtıklarında, telefona uzaktan uygulama yükleyebilmekteler. Ek olarak aynı Google hesabıyla giriş yapılan tüm cihazlarda yüklenen uygulamaların listesi görülebilmekte.

Ancak şirket mobil sürüme daha çok ilgi göstermekte. Web sürümü yeterince ilgiye sahip olmadığı için geri planda kalmakta. Fakat Google, nihayet web sürümünü de düşündü ve yıllar sonra siteye yeniden el attı. Tarayıcıya https://play.google.com/store yazarak girilebilen mağazanın gelecekte yayınlanacak yeni görünümü Reddit’te ortaya çıkmakta.

Ayrıca söz konusu mağazanın yeni güncel görünümü ile ilgili fotoğraflar Android Police tarafından paylaşıldı. Paylaşılan görseller incelendiği zaman Play Store’un web sürümü ile mobil uygulamasının görünüm olarak benzerliği görülmekte. Şirket, gri arka plan ve karmaşık iç içe kenar çubuğunu kaldırmakta. Bu tasarımın yerine dört ana bölümden oluşan daha basit bir sekme çubuğu getirmekte. Ayrıca bu çubukta; Oyunlar, Uygulamalar, Filmler ve Kitaplar bulunmakta. Kullanıcılar bu bölümler arasında kolay bir şekilde gezinip istediklerini yapabilecekler.

Google Play Store Yeni Tasarımı İle Geliyor!

Ek olarak yapılan en önemli değişikliklerden biri de uygulama sayfası olmakta. Mobil sürümde de olduğu gibi büyük bir font ile uygulama adını ön plana çıkmakta. Ayrıca ekranın sağ tarafına ise geliştirici bilgileri eklenmekte. Bir diğer değişiklik ise arama deneyiminin yenilenmesi. Kullanıcılar tıpkı mobil sürümdeki gibi, kelimeyi yazmaya başladıklarında otomatik tamamlama önerisi alacaklar.

Peki siz bu yeni tasarım hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap