1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Google Haritalar Koronavirüs Gelişmesi! Riskli Bölgeler

Google Haritalar Koronavirüs Gelişmesi! Riskli Bölgeler


Google haritalar koronavirüs için veriler paylaşacak ve bu verilerde pozitif vakalar açıklanacak. Hesaplama yapılacak ve yüksek risk ile az riskli bölgeler belirlenecek.

Teknolojinin dev firmalarından biri olan Google, Haritalar uygulaması için koronavirüs hakkında bilgilendirmeleri kullanıcılar için dikkat çekecek. Uygulamaya eklenecek yeni katman ile, genel olarak salgının durumu hakkında bilgi paylaşılacak. Bu sayede bir yerden bir yere gitmek isteyen kullanıcılar için o bölge hakkında veri paylaşılacak

Google Haritalar koronavirüs riskine odaklandı

Google Haritalar koronavirüs riskine odaklandı

Dünyayı etkisi altına alan ve hayatlarımızı büyük bir şekilde değiştiren koronavirüs salgını ile mücadele kesintisiz devam ediyor. Bu mücadelenin yanında virüse şimdiye kadar yakalanmamış insanlar güvenilir bir şekilde seyahat etmek istiyor. Bu kapsamda Google Haritalar yeni bir özelliği kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Google Haritalar koronavirüsün risk katmanında son 7 günlük test sonuçları alınacak. Bu test sonuçlarının 100 bin kişiye göre oranı hesaplanacak. Hesap sonucunda da düşük ve yüksek riskli bölgeler belirlenen renklerle haritada gösterilecek.

Getirilen bu özelliğin 220 ülke için kullanıma sunulacağı söyleniyor. Bölgedeki geçmiş vaka durumlarını da bu özellik içerisinden inceleye bileceksiniz..

Doğru bilgilerin kullanıcılar ile paylaşılması ve bilgi kirliliğine, aynı zamanda yalan habere yer vermemek için güvenilir bir kaynaktan verilerin alınacağı da söylendi

Yeni katmanın Android ve iOS cihazlara bu hafta ulaştırılması bekleniyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap