Google Yerel Restoranlar İçin Yeni Özelliği Kullanıma Açtı
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Google Yerel Restoranlar İçin Yeni Özelliği Kullanıma Açtı

0

Popüler arama motoru Google, kısa süre önce yerel restoranları destekleyecek kullanışlı bir özelliği aktif etti. Bu özellik sayesinde, ‘yakınlardaki paket servisler‘ araması yapıldığında en yakında bulunan yerel restoranlar kendini gösterecek. Google Yerel Restoranlar için yeni özellik.

Google Yerel Restoranlar İçin Yeni Özelliği

Google Yerel Restoranlar İçin Yeni Özelliği

Bugün ülkemizdeki Rekabet Kurumu’nun vermiş olduğu karar ile gündeme yerleşmişti. Rekabet Kurumu, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği gerekçesiyle Google’a 196 milyon 708 bin 54 TL’lik idari para cezası kesmişti. Ancak Dev şirket bugün farklı bir şekilde, yeni özelliği ile haberimize giriş yaptı.

Google’ın ana sayfasına kısa süre önce giriş gerçekleştiren kullanıcılar, siteye eklenen yeni widget’la karşı karşıya geldiler. Google’ın gösterdiği bildiride ‘Yerel restoranları destekle. Paket servisleri keşfet. Hemen arama yaparak yakınlardaki paket servisleri öğren.‘ ifadesi yer alıyor.

Gösterilen pencerenin alt kısmında ise ‘Teşekkürler‘ ve ‘Hemen Ara‘ şeklinde toplam iki seçenek mevcut. ‘Teşekkürler’ seçeneğine basıldığında pencere kapanıyor, ‘Hemen Ara’ seçeneğine basıldığındaysa Google sizi yeni bir Haritalar penceresine yönlendiriyor.

Açılan Haritalar sayfasında bulunduğunuz konumdan ‘Yakınlardaki paket servisler‘ araması yapılıyor. Yapılan arama doğrultusunda Google Haritalar, bulunduğunuz ya da istediğiniz konumdaki tüm paket servis hizmetine sahip yerel restoranları sıralıyor. Bu sayede yerel restoranların Google’daki varlığı daha fazla olmuş oluyor.

Bu konu ile alakalı olarak birde Google üzerinden elle ‘yakınlardaki paket servisler’ araması gerçekleştirildiğindeyse Google, ilk sıralarda kendi Haritalar hizmetini çıkartıyor. Kullanıcılar arama sonuçlarında bu haritayı görerek yakınlarındaki restoranlara ve restoranların sunduğu hizmetlere ulaşabiliyor.

Siz yeni gelen bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Google’ın atmış olduğu bu adımı faydalı buluyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap