Google AdSense Geliri Nasıl Arttırılır? AdSense Gelir Arttırma

Google AdSense Geliri Nasıl Arttırılır? AdSense Gelir Arttırma

2

Hepinizin bildiği üzere, internet sitelerinde mevcut bulunan içeriklere reklamlar göstererek para kazandıran bir Google ürünüdür. Ayrıca söz konusu sistem birçok internet yayıncısının gelir kaynağı. Bunun yanında google adsense son zamanlardaki düşük reklam bütçeleriyle kullanıcıları şaşırtmaktadır. AdSense geliri arttırma ve Google AdSense geliri Nasıl arttırılır bu yazımızda mevcut.

Google AdSense Geliri Nasıl Arttırılır?

1. Trafik Çekme İşlemi ile Gelir Arttırma

Google Adsense’den gelir arttırma istiyorsanız trafik konusuna çok dikkat etmelisiniz. Gelen trafiğin yoğunluğu, sizin kazancınızla doğru orantılıdır. Trafiğiniz ne kadar çok olursa o kadar fazla para kazanırsınız. Ayrıca tabi ki burada dikkat etmeniz gereken şey doğru kitleye hitap etmek. Bu konuda daha detaylı anlatım için bu videoyu izleyebilirsiniz. Adsense’den para kazanma sizler içinde mümkün.

2. SEO Kullanımı

Arama Motoru Optimizasyonu olarak adlandırılan SEO, tüm web siteler için hayati önem taşımakta. Organik olarak yani aratılarak sizi bulan kişiler, sitenizde daha fazla vakit geçirecektir ve bu size gelir olarak geri dönecektir. Özellikle anahtar kelimelerinizi belirlemek için “Etki Alanı Optimizasyonu“, sayfanıza hız ve güvenlik kazandıracak olan “Sayfa Düzeyi Optimizasyonu” kazançlarınız için son derece önemlidir. Ayrıca bunlara ek olarak anahtar gelime bulucular da size faydalı olur.

Google AdSense Geliri Nasıl Arttırılır

3. Site İçi Reklam Yerleşimi

Adsense gelirleri arttırma ve Adsense’den para kazanma konusunda en önemli konulardan biri site içinde bulunan reklamların konumu. Ayrıca bu konu hakkında ücretli desteklerde bulunurken bizim size tavsiyemiz, reklamları olabildiğince göz önünde bulundurmanız. Sitenizin en altında bulunan reklam ile en üstünde, herkesin görebildiği reklam arasında kazanç bakımından çok fark var. Ayrıca bu bakımdan site alt kısımlarındaki reklamları az tutarak, üst kısımlarda uygun yerlere reklam yerleşimi yapabilirsiniz.

4. Düşük Kazançlı Reklamları Engelleme

Tıklama başına verdiği gelirler bakımından düşük olan pek çok reklam bulunmakta. Bunun yanında düşük reklam bütçelerini “kara listeye” alan bazı programlar bulunmaktadır. Sizlerde bu konuda acil bir adım atarak mevcut gelirlerinizi %5-10 civarında arttırabilirsiniz.

Google AdSense Geliri Nasıl Arttırılır?

Sizler için reklam gelirini arttırmanın yolları anlattık. Ayrıca burada bulunan maddelerin tümünü yaptığınız taktirde ciddi oranda reklam gelirlerinizde artış yaşayacağınıza eminiz. Gelir arttırma için sizlere bilgi paylaştık. Şimdi harekete geçme sırası sizde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Google Adsense geliri nasıl arttırılır? için araştırma yapıyordum ve bu yazınıza denk geldim. Fazlasıyla işime yaradığını söyleyebilirim. Dediklerinizi uygulamaya başladım, umarım Adsense gelir arttırma bende yapabilirim

 2. Adsense geliri arttırma ile ilgili pek bilgim yoktu fakat bu yazı sayesinde gelirlerimi arttırabileceğim. Çok teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir