Netflix Oyun Dünyasına Giriş Yapıyor! İşte Detaylar

Netflix Oyun Dünyasına Giriş Yapıyor! İşte Detaylar

0

Dizi ve film platformu, yaptığı yeniliklere bir yenisini daha ekleyerek oyun dünyasına giriş yapıyor. Uzun zamandır dijital yayıncılık sektöründe yer alan şirketin, oyun pazarında yer almayı planlaması kullanıcılarını şaşkına uğrattı. Netflix Oyun Dünyasına Giriş Yapıyor! İşte Detaylar

Netflix Oyun Dünyasına Giriş Yapıyor! İşte Detaylar

Netflix Oyun Dünyasına Giriş Yapıyor! İşte Detaylar

Popüler dijital yayın platformu Netflix, gündemi sarsacak bir haber ile geldi. Netflix, oyun endüstrisine giriş yapmayı planlamakta. Bu konuda Apple’ı örnek aldığı söylenebilir. Çünkü Apple, akıllı cihazlar ile dikkat çekerken Apple Arcade adındaki oyun servisini duyurmuştu. Ayrıca Netflix’in oyunlar için reklamsız abonelik servisini planladığı belirtilmekte.

Oyunlar için abonelik servisine en başarılı örnek olarak Xbox Game Pass verilebilir. Özellikle oyun fiyatlarındaki fiyat artışı söz konusu olan bu servislerin tercih edilme durumunu arttırmakta. Netflix de bu popülerlikten nasibini almak istemekte. Şirkete oyun pazarı için yönetici alınması ile oyun servisi planları ortaya çıktı. Şirket, video oyunlarındaki pazar payını ve büyümeyi denetlemek için yöneticiyi bünyelerine aldı. Ayrıca da yakın zamanda Netflix’in, oyun dünyasında tanınmış yöneticiler ile iletişimde bulunduğu belirtilmekte.

Şirket, söz konusu olan pazara Stranger Things‘in oyunu ile girdi fakat artık yatırım miktarını arttırmayı planlamakta. GameSpot‘a yaptığı açıklamada, “İnteraktif eğlenceden daha fazlasını yapmaktan heyecan duyduklarını” belirtti. Ayrıca yayın platformu üzerinden, Black Mirror: Bandersnatch ve You vs. Wild gibi interaktif yapımları ile seçimlere dayalı hikayeler sundu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir