Blogger SEO Ayarları Nasıl Yapılır ? Blog SEO Ayarları

Blogger SEO Ayarları Nasıl Yapılır ? Blog SEO Ayarları

0

Web Site veya Blogunuzda yazmakta olduğunuz yazılarınızın Google Arama Motorunda çıkmasını mı istiyorsunuz? Aradığınız cevaplar tam olarak burada.

Bir çok kişi düzenli yazı yazmasına rağmen doğru bir şekilde Seo yapamadığı için google arama motoruna giremiyor. Girdiği takdirde bile 3-4. sayfalarda takılıp kalıyor. Sizlere on madde halinde Seo nasıl yapılır ve arama motorunda nasıl ön sayfalarda çıkarsınız bunlardan bahsedeceğim.

1- Anahtar Kelimelerinizi Belirleyin Anahtar kelimelerinizi sektörünüze göre aranma hacmi düşük-orta ve yüksek olacak şekilde belirleyiniz.

2- Belirlediğiniz Anahtar Kelimeler İçin Sayfalar Oluşturun Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelere özel web sayfaları oluşturun. Bu sayfalar belirlediğiniz anahtar kelimeler için hedef sayfalarınız olacaktır. İlk olarak düşük aranma hacmi olan anahtar kelimelerden başlamanızı öneririm. Bunun sebebi ise direkt yüksek aranma hacmi olan kelimelerde iyi pozisyon almanızın mümkün olmamasıdır.

3- Özgün İçerikler Üretin Oluşturduğunuz sayfalarda anahtar kelimeye özel özgün içerikler üretin. İçerikte kullanacağınız alt başlıkların anahtar kelimelerinizin türevi olmasına özen gösterin.

4- İçerik Uzunluğunu Belirleyin İçerik uzunluğunu belirlediğiniz anahtar kelimeler doğrultusunda konuyu fazla uzatmadan ve kısacık bir halde de bırakmadan ölçülü bir şekilde belirleyin.

5- Ana ve Alt Başlıklara Heading Etiketleri Atayın Anahtar kelimenizi H1, diğer alt başlıkları H2 – H3 vs. olacak şekilde atayın.

6- Sayfanıza Başlık(Title) Etiketi Belirleyin Oluşturduğunuz sayfa için dikkat çekici ve anahtar kelimenin geçtiği bir Title etiketi belirleyin. Örneğin; Para Kazanma ile alakalı bir sayfa oluşturduysanız title etiketini “Para Kazanmanın Püf Noktası – Site Adı” yapabilirsiniz.

7- Sayfanıza Description(Açıklama) Etiketi Belirleyin Oluşturduğunuz sayfa için Google sonuçlarında yer alacak anahtar kelimelerinizin geçtiği özet bir açıklama metni girin. Bu metni de fazla uzun tutmamaya özen gösterin.

8- Site Haritası Oluşturun Oluşturduğunuz web sayfalarının yer aldığı bir site haritası oluşturun.

9- Robots.txt Dosyası Oluşturun Web siteniz için bir robots.txt dosyası oluşturun. Bu oluşturduğunuz dosyanın içinde site haritanızın yolunu ekleyin.

10- Site Haritanızı Search Console üzerinden Google’a Gönderin Oluşturduğunuz sayfaları Google’ın fark edip indexlemesi için Search Console aracı üzerinden site haritanızı gönderin. Yukarıdaki anlatılan adımları bire bir takip edip uyguladığınızda, gözle görülür derecede faydasını görerek arama motorunda ön sıralarda çıkma işini halletmiş olacaksınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir