Fortnite Üçüncü Sezon için Kötü Haber Geldi

Fortnite Üçüncü Sezon için Kötü Haber Geldi

0

ABD’de ırkçılık ve polis şiddeti karşıtı protestolar nedeniyle Epic GamesFortnite 2. kısım 3. sezon başlangıç tarihini ve The Device isimli canlı etkinliğini erteleme kararı aldı. Fortnite üçüncü sezon için 17 Haziran işaret edilirken, canlı etkinlik içinse 15 Haziran tarihi verildi.

Epic Games’ten adalet ve eşitlik vurgusu!

Fortnite Üçüncü Sezon

Yapılmakta olan protestolarla ilgili başından beri sessizliğini koruyan şirket, erteleme kararlarını bir mesajla şöyle duyurdu:

“Yakın zamanda, temel insan haklarının yok sayılmasından siyahi insanlara karşı ırkçılığın bariz ve gizli etkilerine kadar toplumumuzda devam eden adaletsizlikleri hatırlatan olaylar yaşadık. Şu anda arkadaşlarımızın, ailelerin, ekip üyelerinin, oyuncuların ve toplulukların derinden hissettiği acıyı paylaşıyoruz.

Biz eşitliğe, adalete, çeşitliliğe ve birlikteliğe inanıyoruz ve bu ilkelerin politikadan bağımsız olması gerektiğini düşünüyoruz.

Fortnite’ı her zaman daha ileriye taşımayı çok seviyoruz ama 3. Sezon’u başlatmak ile ekibimize kendileri, aileleri ve toplulukları üzerine odaklanabilmeleri için zaman vermek arasındaki dengeyi kurmamız gerek.”

Fortnite Üçüncü Sezon Üzücü Haber

Fortnite Üçüncü Sezon Açıklaması

Fortnite üçüncü sezon için ilk erteleme Nisan ayında corona virüs pandemisi nedeniyle gelmiş, son bir erteleme de geçtiğimiz hafta The Device etkinliğini de içine alacak şekilde 6 Haziran olarak ilan edilmişti.

Eğer erteleme gerçekleşmemiş olsaydı bugün milyonlarca aboneye sahip olan Youtube içerik üreticisi Loserfruit kostümü de yayınlacaktı. Fakat youtuber paylaştığı bir videoda Epic Games ile ortak bir karara vararak erteleme yapmanın en doğru karar olacağını belirtti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir