Cyberpunk 2077, Factorio’nun Yayınlanma Tarihi Erteleniyor

Cyberpunk 2077, Factorio’nun Yayınlanma Tarihi Erteleniyor

0
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 Factorio, tercih edilen bilgisayar, inşaat ve yönetim simülasyon oyunu erken erişim zamanından sonra çıkış tarihi Steam’dan duyrulmuştu. Bununla birlikte, Wube Software’deki geliştiriciler son zamanlarda Factorio’nun 1.0 lansmanının 14 Ağustos’ta çok daha erken çıkacağını açıkladı. Bu da Cyberpunk 2077’den 17 Eylül’de çıkacak haberlerini engelliyor.

Lansman tarihi değişikliğinin arkasındaki gerçek nedenleri paylaşma eğilimi gösterilmemektedir. Fakat burada gelilştiricilerin tam açıklamaları mevcut;

Çıkış tarihini değiştirmenin ana nedeni Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesidir. CD Projekt Red, bu yıl Ocak ayında, Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesinde Factorio 1.0’ın piyasaya sürülmesinden 1 hafta önce 17 Eylül’e ertelendiğini duyurdu. Anıtsal bir oyuna yakın herhangi bir sürümün, Cyberpunk’u oynayan ve kapsayan ve diğer oyunlardan uzaklaşan herkes gibi bazı olumsuz etkiler hissedeceğini düşünüyoruz.

Bu yüzden, Cyberpunk’tan önce veya bir süre sonra serbest bırakmayı denemenin en iyi yol olduğunu düşündük. İki seçenek göz önüne alındığında, çıkış tarihini öne çekmeyi seçtik. Daha önce yayınlamayı seçmemizin birkaç nedeni var.

Tarihi (FFF-321) duyurduğumuzda, son sürümde olması gereken birçok şey vardı. Ana konular yeni kampanya, akışkan algoritması geliştirmeleri ve tam GUI yeniden yazma idi. Bağımsız nedenlerden dolayı, yeni kampanyayı (FFF-331) iptal ettik, sıvı iyileştirmelerini erteledik ve GUI yeniden yazımının (FFF-348) birçok yönünü kestik.

Bazı özellikleri ortadan kaldırmanın yanı sıra, yaptığımız diğer çalışma da iyi bir hızda ilerliyor. 0.18 deneysel serbest bırakma yapısı (FFF-314), işleri yolunda tutmaya gerçekten yardımcı oluyor. Orijinal tahmin gecikmeler için “her zaman beklenenden daha uzun sürüyor” imtiyazı ile yapıldı. Son 6 aydır, çoğu şey beklenenden daha uzun sürmedi ve konuları oldukça etkili bir şekilde bitiriyoruz.

Cyberpunk 2077 Neden Ertelendi ?

Cyberpunk 2077 Neden Ertelendi

İçeriden bir kaynak, Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülme tarihinin ertelenmesinin asıl sebebinin mevcut nesil konsollar olduğunu belirtti. Polonya’da gerçekleştirilen bir podcast’te bazı açıklamalarda bulunan kaynak, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında oyunun oynanamayacak kadar kötü bir performans sergilediğini açıkladı. Özellikle Xbox One konsolunda çok kötü bir performans gösterdiği söylenen oyunun ertelenmesinin asıl sebebinin performans yetersizliği olduğu ortaya çıktı.

Görünüşe göre geliştirici ekibin bu performans sorunlarını çözmek için belirli bir son tarihi vardı ve eğer o tarihe kadar performans sorunları çözülemezse oyun ertelenecekti ve nihayetinde korkulan oldu. Büyük çaplı oyunların piyasaya sürülme tarihlerinin gecikmesi çoğu zaman gerçekleşen bir şey olsa da beklentileri bu kadar artıran bir oyun olan Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihinin ertelenmesi, bekleyenlerini biraz kızdırabilir. Fazla iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapmayı bekleyen Cyberpunk 2077’nin performans sorununu çözmek için geliştirici ekibin nasıl bir yol izleyeceğiyse merak konusu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir