Fortnite Sonunda iOS’a Geliyor! Tarihi Belli Oldu

Fortnite Sonunda iOS’a Geliyor! Tarihi Belli Oldu

0

NVIDIA’nın ürün yönetim müdürünün dün yaotığı açıklamada Fortnite hayranlarını sevindirecek haber geldi. iOS‘da olmayan oyunun, bulut oyun platformu GeForce NOW ile oynanabilir olacağı haberi verildi.  Ayrıca oyunun çıkış tarihi hakkındaki bilgiler de mevcut hale getirildi. Fortnite Sonunda iOS’a Geliyor! Tarihi Belli Oldu

Fortnite Sonunda iOS’a Geliyor! Tarihi Belli Oldu

Fortnite Sonunda iOS'a Geliyor! Tarihi Belli Oldu

Teknoloji şirketi NVIDIA, geçtığimiz yılda GeForce NOW’ın Apple cihazlarına Safari tarayıcısıyla geleceği bilgisini vermişti. Söz konusu sürüm iPhone 12 ve iPad Pro gibi cihazlarda kullanıma aktif olacak. Ayrıca şirket Fortnite’ın dokunmatik dostu yeni bir sürümle yakın zamanda bu platforma geleceğinin altını çizmişti. Uzun zamandır dört gözle beklediğimiz oyunu sonunda Apple cihazlarımızda görebileceğiz.

Peki Oyun Ne Zaman Gelecek?

Söz konusu şirket NVIDIA’nın “yakın gelecekte” yayınlanacağı bilgisini vermişti. Geçtiğimiz günlerde de konu ile ilgili dikkatleri üzerine çeken bir gelişme yaşanmakta. Popüler şirketin ürün müdürü Aashish Patel, oyunun Ekim ayında çıkacağı bilgisini verdi.

Ayrıca Patel, NVIDIA’nın iOS uygulaması yerine Apple işletim sisteminde bir web uygulamasına sahip olmanın bir tercih olmadığını söyledi. Apple’ın App Store politikaları yüzünden böyle bir karar aldıklarını söyledi. Söz konusu yöntemle kısıtlamaları aştıklarını da ifade etti.

Ürün müdürü Aashish Patel tahmini bir tarih paylaştı fakat bu paylaşım ile ilgili NVIDIA’dan tarih ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat yine de Patel’den gelen Ekim ayı açıklaması dikkate alınıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fortnite oyununu seviyor ve oynuyor musunuz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir