Ermenistan Teslim Oldu! Anlaşma İmzalandığı Açıklandı

Ermenistan Teslim Oldu! Anlaşma İmzalandığı Açıklandı

1

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ve Rusya devlet başkanlarıyla ateşkes için ortak bir bildiri imzaladıklarını duyurarak, bunun kendisi ve Ermenistan halkı için ‘son derece acı verici’ olduğunu ifade etti. Ermenistan Teslim Oldu! başlıkları atılmaya başlandı.

Paşinyan, yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile Dağlık Karabağ bölgesinde ateşkes için ortak bir bildiri imzalandığını açıkladı.

Ermenistan Teslim Oldu, Azerbaycan Karabağ'ı tekrar aldı

Paşinyan, bunun kendisi ve Ermenistan halkı için ‘son derece acı verici’ olduğunu ancak söz konusu kararın verilmesi gerektiğini belirtti. Daha önce Azerbaycan tarafı, Karabağ’ın en büyük ikinci kenti olan Şuşa’da kontrolü ele geçirmişti. Bu konudaki haberler alt kısımda mevcut.

Ermenistan Teslim Oldu! Azerbaycan Şuşa Kentini Kontrol Altına Almıştı!

Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Ovannisyan, Dağlık Karabağ’da Şuşa şehri yakınlarında silahlı çatışmaların devam ettiğini belirterek, “Hiçbir kayıp, hiçbir geri çekilme mağlubiyet değil” dedi.

Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Ovannisyan, Facebook hesabından yaptığı açıklamada “Hiçbir kayıp, hiçbir geri çekilme mağlubiyet değil. Şuşa yakınlarında silahlı çatışmalar devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Daha önce Dağlık Karabağ’daki resmi olarak tanınmayan Ermeni yönetimi, Azerbaycan ordusunun Şuşa’ya füze saldırısı düzenlediğini, gece boyunca şehir etrafında şiddetli çatışmaların sürdüğünü dile getirmişti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bu iddiaları yalanlamıştı.

Azerbaycan: Ermeni birliklerine ciddi zayiat verildi

Ermenistan Teslim Oldu

Öte yandan Azerbaycan Savunma Bakanlığı, yaptığı açıklamada Dağlık Karabağ’da Ağdam istikametinde devam eden çatışmalarda Ermeni güçlerine ciddi zayiat verildiğini bildirdi.

Açıklamada, “Düşman ciddi kayıplar vererek mevzilerini bırakıp kaçtı” denildi.

Takviye amacıyla Ermenistan’dan gönderilen ve gönüllü savaşçıları taşıyan otobüsün yolda kaza yapması sonucu 30 kişinin yaralandığı yönünde bilgi edindiklerini belirten bakanlık, ayrıca Ermeni ordusuna ait bir BM-21 Grad çok namlulu roketatarın imha edildiğini aktardı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Sonundaaaa! Allah’ım şükürler olsunn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir