Azerbaycan ve Ermenistan Savaşı Son Dakika Gelişmeleri

Azerbaycan ve Ermenistan Savaşı Son Dakika Gelişmeleri

1
Azerbaycan ve Ermenistan Savaşı Son Dakika

Azerbaycan yerleşim yerlerine Ermenistan’ın top ve füzelerle gerçekleştirdiği saldırılarda bugüne kadar 60 sivil yaşamını yitirirken 270 sivil ise yaralandı. Azerbaycan Başsavcılığı, 27 Eylül’den 16 Ekim’e kadar Ermenistan’ın saldırıları nedeniyle oluşan mal ve can kayıplarını kısa süre önce açıkladı. Azerbaycan ve Ermenistan Savaşı ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor.

Açıklanan bilgilere göre 60 sivil yaşamını kaybetti 270 sivil ise yaralandı. Bunun yanında Ermenistan’ın saldırılarında 1704 ev, 90 apartman, 327 kamu binası ağır hasar alarak kullanıma kapatıldı.

Azerbaycan ve Ermenistan Savaşı

Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusunun sivil yerleşim yerlerine saldırı düzenlemesi sonrasında 27 Eylül’de karşı saldırı başlattı. Mevzilerini kaybeden Ermenistan ordusu çareyi Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini vurmakta buldu.

Ermenistan ve Azerbaycan, Moskova’da gerçekleştirilen görüşmelerde 10 Ekim saat 12.00’dan itibaren kısa süreli ateşkes kararı alınmıştı. Fakat bu karar sonrasında bile ateşkesi hiçe sayan Ermenistan saldırılarına devam etti.

AZERBAYCAN, Ermenistan’ın savaş uçağını düşürdü

Azerbaycan ve Ermenistan

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bugün yerel saat 11.11’de Cebrail ili yönünde Ermenistan ordusuna ait Su-25 savaş uçağının Azerbaycan askerlerine havadan saldırdığı ve buna karşılık hava savunma güçleri tarafından Ermenistan savaş uçağının düşürüldüğü kaydedildi.

ALİYEV: Savaş Meydanında Yanıt Vereceğiz

Gece yarısı Ermenistan ordusunun sivillere karşı kahpece gerçekleştirdiği saldırı hakkında konuşan Aliyev, ”Onların yanıtını savaş meydanında veriyoruz. Şehit olan masumların intikamını savaş meydanında alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Biz hiçbir zaman sizillere karşı savaşmadık savaşmayacağız. Biz Ermeni değiliz.” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 17 Ekim 2020

  çok kötü bir durumda Şu an

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir