Elon Musk’a Kötü Haber Geldi! Neuralink’te İstifa

Elon Musk’a Kötü Haber Geldi! Neuralink’te İstifa

0

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk kötü bir haber ile karşılaştı. NASA, uzay mekikleri ile ilgili olan anlaşmayı askıya aldığını açıklamıştı. Ayrıca şimdi ise Neuralink CEO’sundan beklenmedik bir haber geldi. Söz konusu CEO, şirketten ayrıldığını Twitter aracılığı ile açıkladı. Fakat Neuralink CEO’su ayrılık nedenini belirtmedi. Elon Musk’a Kötü Haber Geldi!

Max Hodak, Neuralink‘i Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile birlikte kurmuştu. Şimdi ise şirketle yollarını ayırdı. mHodak mesajında, “Bazı haberlerim var. Artık Neuralink‘te değilim. Orada çok şey öğrendim ve artık şirket için büyük bir destekçi olacağım” ifadelerini kullandı. Hodak’ın paylaştığı mesajda şirketten ayrılış tarihi için birkaç hafta öncesini işaret etmesi dikkat çekti.

Elon Musk’a Kötü Haber Geldi!

Elon Musk'a Kötü Haber Geldi

Neuralink, beyin ve makine arayüzleri geliştirmeye odaklanan bir şirket. Musk, bu teknolojinin bir gün belden aşağısı felçli kişilerin tekrar izin vereceğini açıkladı. Ayrıca insan beyni ile yapay zekayı birleştirerek ‘AI simbiyozu‘ elde etmek istemekte.

Bunun yanında birkaç bilimsel kurum, söz konusu iddialara şüphe ile yaklaştı ve eleştirdi. MIT Technology Rewiew, şirketin yaptıklarını nörobilim tiyatrosu olarak adlandırdı ve tıbbi iddiaların çoğunu spekülatif olarak nitelendirdi.

Neuralinl, 2016 yılında Musk, Hodak ve diğer birkaç kişiyle birlikte kuruldu. Neuralink’e Musk tarafından milyonlarca dolar yatırım gerçekleştirildi. Geçen yıl Stat News, bazı eski çalışanların Neuralink‘te kaotik bir iç kültürü tanımladığını ve bilim adamlarının projeleri tamamlamak için daima yeterli zamanları olduğunu söylemişti.

Öte yandan geçen ay beyninde Neuralink implantı bulunan bir maymunun bilgisayar ekranında sadece zihnini kullanarak oyun oynadığı bir video mevcut. Peki yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak konu hakkında düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir