1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Porsche 911’in Hibrit Versiyonunun Yolda Olduğu Doğrulandı

Porsche 911’in Hibrit Versiyonunun Yolda Olduğu Doğrulandı


 
Porsche 911’in elektrikli tasarlanan son 911 serisi araç olduğu 2020 yılının başlarına belirtilse de Porsche CEO’su, Porsche 911’in hibrit modelinin yapım aşamasında olduğunu doğruladı. Porsche 911, fazlasıyla güçlü bir otomobil olarak karşımıza çıkacak.
 


 
 
Porsche’nin efsaneleşen serisi 911, yolların tozunu attırmaya devam ediyor. Hali hazırda en güçlü Porsche 911 şu anda kullanımda fakat geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan 992. nesil Porsche 911 Turbo S‘in görüntüleri, 640 beygir gücü ve 800 Nm tork üreten bir aracın yolda olduğunu bizlere gösterdi.
 
Porsche 911 Turbo S her ne kadar otomobille ilgilenenlerin dikkatini üzerine çekmiş olsa da Alman devinin çıkaracağı bu araçla duracağı yok. İngiliz otomobil dergisi Autocar’ın haberine göre Porsche’nin CEO’su Oliver Blume, 992. nesil Porsche 911’in hibrit versiyonunu doğruladı. Gelen bilgilere göre bu otomobil oldukça güçlü olacak.
 
Porsche 911 serisinin yıldız isimi olan Frank-Steffen Walliser, 2020’nin başlarında yaptığı bir açıklamada mevcut 911’in elektrikli hâle getirilen son Porsche olacağını belirtmişti. CEO Oliver Blume’un açıklamasıysa Walliser’ın açıklamasıyla çelişiyor. Bu noktada hem daha güncel olması hem de yetki anlamında daha güçlü olması sebebiyle Oliver Blume’un yapmış olduğu açıklamalara inanmak daha iyi olabilir.
 


 
 
CEO Oliver Blume’un açıklaması sonrası yapılan tahminlere göre konuşulan hibrit otomobil, büyük ihtimalle 2022 yılında karşımıza çıkabilir. Tabii bunun bir tahmin olduğunu ve gerçek çıkış tarihi için resmi açıklamayı beklemek gerektiğini ekleyelim.
Yorum Yap

Yorum Yap