Çiftlik Bank ‘Tosuncuk’ Adıyla Exxen’de Belgesel Oldu!
  1. Ana Sayfa
  2. Film ve Dizi

Çiftlik Bank ‘Tosuncuk’ Adıyla Exxen’de Belgesel Oldu!

+ - 1

Çiftlik Bank ‘Tosuncuk’ adıyla Exxen’de belgesel oldu! Exxen’in özel belgesellerinden biriside, “Tosuncuk” oldu. 140journos isimli grup tarafından hazırlanan bu belgesel, Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık hikayesi olan Çiftlik Bank’ın baş ismi Mehmet Aydın’ın hikayesini ele alıyor.

Türkiye’de bugün (1ocak) itibarıyla yeni bir dönem başladı. Türk televizyon sektörünün en önemli isimlerinden olan Acun Ilıcalı, Netflix ve YouTube’a rakip olan platformu “Exxen“i resmen başlattı. Platform, bugüne kadar tanınmış olan ünlüler ve daha çok YouTuberlar imzalı yapımlarıyla öne çıkmış olsa da sitenin çalışmaya başlamasıyla birlikte, aslında beklenenden çok daha fazlasını göstereceği ortaya çıktı.

Çiftlik Bank 'Tosuncuk' Adıyla Exxen'de Belgesel Oldu!

Siteye ufak bir göz gezdirdiğimizde, platformda sadece YouTuber’ların olmayacağını çok net bir şekilde görebiliyoruz. Örneğin kullanıcılar, Zeynep Bastık ve Enes Arıkan gibi ünlü isimlerin programlarına da ulaşabilecekler. Ayrıca bu platformda yer alacak özel belgeseller de olacak. Bu nedenle karşımıza çıkan ve dikkatimizi doğrudan çeken belgesel “Tosuncuk” oldu. Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık girişimi, Exxen kullanıcılarının beğenisine sunulmuş durumda.

Çiftlik Bank ‘Tosuncuk’ Adıyla Exxen’de Belgesel Oldu, Mehmet Aydın!

Türkiye’de büyüleyici belgesel projelerine imza atan bir grup var. “140journos” isimli bu grup, sosyal ağlar üzerinde yayınladığı içerikleriyle dikkat çekmeyi garantiliyor. Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın hayatını anlatan “Tosuncuk” isimli belgesel de bu grup tarafından hazırlandı. Ses getirmesi muhtemel olan içeriğe şu an itibarıyla Exxen üzerinden ulaşılabiliyor. 

Çiftlik Bank vurgunu, Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık olaylarından birisi oldu. Mehmet Aydın isimli bu şahıs, milyonlarca vatandaşı yüksek kazanç vaadiyle kandırıp, devasa büyüklükte paralar elde etmişti. İnsanların gözünü boyamayı başarıp ardından da gerçek yüzünü gösteren Aydın, halkın parasıyla ülkeden kaçmıştı. İşte o süreç ve sürecin vatandaşları nasıl etkilediği, neler olduğu Exxen’deki Tosuncuk isimli belgeselle çarpıcı bir şekilde izlenebilecek.

En güncel haberlerden haberdar olmak için buraya tıklayınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Şaka gibi :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.