Kripto Para Madenciliğine Yasak mı Geliyor?

Kripto Para Madenciliğine Yasak mı Geliyor?

1

Kripto paralar günümüzde popülerliğini halen daha korumakta. Bunun yanında kripto para madenciliği yapan binlerce kişi bulunuyor. Ancak bazı ülkeler bu madenciliğe pek sıcak bakmıyor. ABD’de kripto para madenciliği yasağı için bir Milletvekili ilk adımı attı. Bundan sonra kripto para madenciliği yapan şirketler dikkatle incelenecek. Yüksek miktarda harcanan elektrik için çalışmalar sürüyor. Kripto para madenciliğine yasak mı geliyor?

Kripto para madenciliğine yasak mı geliyor?

Kripto para madenciliğine yasak

Demokrat Parti’nin bu önerisi öneri Çevre Koruma Ajansı ve Enerji Departmanı’na gönderilen bir mektuptan ibaret. Mektuba göre ABD’de yer alan yedi büyük kripto madenciliği şirketi 1 Gigawatt gibi yüksek seviyede elektrik kullanma kapasitesine sahip.

Belirtilen bu miktar orta ölçekli bir şehrin konut elektriğini karşılayabileceği ölçüde yüksek. Bundan dolayı Demokrat Parti vekilleri kripto para madenciliği için kısıtlama ve yasak getirmek istemekte. Ancak beklentilere göre yasağın hayata geçmesi pek mümkün değil.

Kripto para madenciliği yapmak ABD’de yasak değil ancak son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Piyasanın yaşadığı düşüşler ve enerji maliyetlerinin artış göstermesi söz konusu tartışmaları arttırdı.

Kripto para madenciliğine yasak mı geliyor?

Kripto para madenciliği şu an için Çin dışında enerji krizi yaşayan İran ve Kosova gibi ülkelerde yasak. ABD’nin ise şu an için böyle bir yasak getirmesi beklenmemekte. Ancak Demokrat Parti’nin baskısıyla kripto madenciliğinin çok daha kapsamlı bir kontrolle karşı karşıya kalma ihtimali de yüksek.

Peki siz kripto para madenciliği hakkında ne düşünmektesiniz? Daha önce herhangi bir kripto para aldınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Adamlar yapıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir