Avatar 2 Çekimleri Hakkında Sevindiren Gelişme

Avatar 2 Çekimleri Hakkında Sevindiren Gelişme

0

Sevilen film Avatarın 2009 yılında çekilen ilk filminden sonra yıllar geçmesinin ardından devam filmi için sevindiren bir gelişme yaşandı. Yönetmen James Cameron, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Avatar 2 çekimleri için tüm çalışmalarının kısa süre önce tamamlandığını açıkladı. Bunun yanında bir başka açıklama yapan yönetmen, Avatar 3 içinde çekimlerin yüzde 95 oranında bittiğini belirtti.

Avatar 2 çekimleri tamamlandı

Avatar 2 çekimleri tamamlandı

3D olarak vizyona girdiğinde fazlasıyla olumlu geri dönüşler alan Avatar’ın devam filminin çekimleri geçtiğimiz yıl Yeni Zelanda‘da başlamıştı. Fakat her sektörü etkilediği gibi koronavirsü film sektöründe de olumsuz bir hava yarattı ve ileriki bir tarihe ertelendi. Bu boşlukta film yapımcıları Avatar’ın görsel efektleri üzerinde çalıştı. Mayıs ayında prodüksiyonun devam edebileceğine yönelik izinlerin geldi ve çalışmalar tüm hızıyla devam etmişti.

Cnet’in haberine göre Arnold Schwarzenegger ile gerçekleştirdiği bir video konferansta filme değinen Cameron, Avatar 2’nin tamamlandığını, 3. filmin çekimlerinin ise yüzde 95 oranında bittiğini paylaştı. Avatar filmini pandeminin olumsuz etkilediğini dile getiren yönetmen, ” Covid bizim gibi herkesi vurdu. Prodüksiyonun 4,5 ayını kaybettik. Biz de filmin Aralık 2022’de vizyona girecek şekilde erteledik. Bunu zaten duyurmuştuk. Ancak filmi tamam hale getirmek için fazladan 1 yılımız olduğu anlamına gelmez. Çünkü Avatar 2’yi teslim ettiğimiz gün, Avatar 3 için çalışmalara başladık. Şimdi Yeni Zelanda’da çekimler gerçekleştiriyoruz. Gitmek için yüzde 10’umuz kaldı. 2. filmi tamamladık ve 3. filmin de yüzde 95’i hazır.” ifadelerini kullandı. 

Yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Avatar filmini sevmiş miydiniz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir