Avatar 2 Çekimleri Hakkında Sevindiren Gelişme


Sevilen film Avatarın 2009 yılında çekilen ilk filminden sonra yıllar geçmesinin ardından devam filmi için sevindiren bir gelişme yaşandı. Yönetmen James Cameron, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Avatar 2 çekimleri için tüm çalışmalarının kısa süre önce tamamlandığını açıkladı. Bunun yanında bir başka açıklama yapan yönetmen, Avatar 3 içinde çekimlerin yüzde 95 oranında bittiğini belirtti.

Avatar 2 çekimleri tamamlandı

Avatar 2 çekimleri tamamlandı

3D olarak vizyona girdiğinde fazlasıyla olumlu geri dönüşler alan Avatar’ın devam filminin çekimleri geçtiğimiz yıl Yeni Zelanda‘da başlamıştı. Fakat her sektörü etkilediği gibi koronavirsü film sektöründe de olumsuz bir hava yarattı ve ileriki bir tarihe ertelendi. Bu boşlukta film yapımcıları Avatar’ın görsel efektleri üzerinde çalıştı. Mayıs ayında prodüksiyonun devam edebileceğine yönelik izinlerin geldi ve çalışmalar tüm hızıyla devam etmişti.

Cnet’in haberine göre Arnold Schwarzenegger ile gerçekleştirdiği bir video konferansta filme değinen Cameron, Avatar 2’nin tamamlandığını, 3. filmin çekimlerinin ise yüzde 95 oranında bittiğini paylaştı. Avatar filmini pandeminin olumsuz etkilediğini dile getiren yönetmen, ” Covid bizim gibi herkesi vurdu. Prodüksiyonun 4,5 ayını kaybettik. Biz de filmin Aralık 2022’de vizyona girecek şekilde erteledik. Bunu zaten duyurmuştuk. Ancak filmi tamam hale getirmek için fazladan 1 yılımız olduğu anlamına gelmez. Çünkü Avatar 2’yi teslim ettiğimiz gün, Avatar 3 için çalışmalara başladık. Şimdi Yeni Zelanda’da çekimler gerçekleştiriyoruz. Gitmek için yüzde 10’umuz kaldı. 2. filmi tamamladık ve 3. filmin de yüzde 95’i hazır.” ifadelerini kullandı. 

Yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Avatar filmini sevmiş miydiniz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi alt kısımdan yorum yaparak belirtebilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Kötü Kötü
6
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
İlginç İlginç
4
İlginç
Aşk Aşk
11
Aşk
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Başarılı Başarılı
7
Başarılı
Lol Lol
1
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir