Audi Sport Formula E Yeni Sezon Aracını Tanıttı
 1. Anasayfa
 2. Otomobil

Audi Sport Formula E Yeni Sezon Aracını Tanıttı

0

Dünyanın gözü kulağı Formula 1 tarafındayken sonunda şampiyon belli oldu ve sezon sonuna gelindi. Bir tarafta sezon sonuna gelinirken Formula E de ise yeni sezon hızla yaklaşıyor. Takımlar Ocak ayında başlaması beklenen 2020-21 sezonu için yapmış oldukları hazırlıkları açıklıyor. Audi Sport Formula E yeni sezon aracını duyurdu. Alman takım, ilk kez kendi geliştirdiği güç ünitesi ile yarışacak.

Audi Sport Formula E yeni sezon aracı

Audi Sport Formula E yeni sezon aracı

Yaklaşık olarak 5 yıldır aralıksız bir şekilde düzenlenen, elektrikli otomobillerin yarıştığı Formule E organizasyonunda, Audi fazlasıyla iddialı markalardan biri olarak bizleri karşılıyor. Sadece 2017-18 sezonunda şampiyonluğa ulaşan takım, sonrasında tekrardan bu başarıyla adını duyuramadı. Audi bu yıl tanıttığı aracıyla ise başarılı günlerine dönmeyi hedefliyor.

Tanıtımı gerçekleştirilen Audi Sport Formula E aracı e-tron FE07 için güç ünitesi kısmında yüzde 95’ten daha fazla genel verimlilik sağlandığı resmi olarak açıklandı. Göz kamaştıran aracın yeni güç ünitesiyle; sıfırdan, saatte yüz kilometre hıza 2.8 saniyede ulaştığı da belirtildi.

Otomobilin beygir gücü ise 335 olarak açıklanırken, atak modu ile bu gücün 382’ye kadar çıkabildiği söyleniyor. Bu yarış otomobilinin maksimum ulaştığı hız ise 240 km/s oldu.

Öte yandan yeni güç ünitesinin dikkat çeken bir diğer noktası da hafifliği oldu. Audi Sport’un yeni MGU05 isimli ünitesinin ağırlığı 35 kilogramın altında ve bu durum aracın genel ağırlığına da olumlu etki ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir