Samsung İki Kez Katlanan Akıllı Telefon Geliştiriyor

Samsung İki Kez Katlanan Akıllı Telefon Geliştiriyor

0

Bu zamana kadar eşi benzeri görülmemiş bir tasarım ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Samsung Display, iki kez katlanabilen bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını resmi olarak açıkladı. Söz konusu ekranla çalışacak akıllı telefonlarla ne zaman tanışacağımız bilinmezliğini korurken bu cihazın dayanıklılığı konusunda da bazı sorular kafalarda beliriyor. Samsung iki kez katlanan akıllı telefon geliştiriyor.

Samsung iki kez katlanan akıllı telefon

Samsung iki kez katlanan akıllı telefon

Akıllı telefon sektöründeki tüm etkenler, uzun süredir katlanabilir ekran tasarımını kabullenmeye çalışıyorlar. Huawei ve Samsung tarzında şirketler, katlanabilir akıllı telefonlarını rakiplerinden önce davranarak piyasaya sürdüler. Bunun yanında aynı türdeki telefonlar için çalışmalar devam etmekte. Samsung Display tarafından yapılan son açıklamalar, şirketin iki kez katlanacak bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gözler önüne seriyor.

Şuana kadarki gördüğümüz katlana bilir telefon tasarımları daha çok yatay ya da dikey şeklinde katlana biliyordu. Samsung Display’in üzerinde çalıştığı yeni tasarım ise telefonun dikey koordinat düzleminde iki kez katlanabileceğini ortaya koyuyor. Söz konusu cihaz piyasaya sürüldüğü takdirde kullanıcılar, üç parçalı bir telefon ile tanışacaklar. Fakat bu telefonun teknik açıdan neler sunacağını şimdiden söylemek mümkün değil.

Samsung Display’in yeni katlanabilir ekran yaklaşımı, pek çok tasarıma kıyasla avantaja sahip gibi görünüyor. Nedeni ise bu tür bir telefonun, kolay bir şekilde tablet boyutlarına ulaşma imkanı mevcut. Kullanıcılar bu sayede, telefon ile tablet deneyimini, Galaxy Z Fold’dan çok daha iyi bir şekilde yaşayabilecekler. Fakat iki kez katlanacağı söylenen bu cihazın ekran konusunda ne kadar dayanıklı olacağı bilinmiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir