2021 Formula 1 Takvimi İle İlgili Yeni Gelişme

2021 Formula 1 Takvimi İle İlgili Yeni Gelişme

0

Abu Dabi’de geçen hafta Formula 1 2020 sezonu için son yarış tamamlandı ve gözler tamamen yeni sezona çevrildi. FIA, söz konusu organizasyonun karar mercii olarak önümüzde bulunan yıl hakkında merakla beklenen açıklamayı yaptı. 2021 Formula 1 takvimi belli oldu. 25 Nisan tarihinde başlayacak olan yarışın nerede yapılacağı ile ilgili bilgi henüz bulunmuyor.

2021 Formula 1 takvimi 25 Nisan hala soru işareti

2021 Formula 1 takvim

Geçtiğimiz günlerde Formula 1 ile ilgili önümüzdeki sezon hakkında yarış takvimi açıklanmıştı. Bugün ise kısa süre önce açıklaması yapılan takvim FIA tarafından onaylandı ve tamamen netleşti. Onaylanan takvime göre 2021 yılı içerisinde 23 yarış izleyeceğiz. Açıklanan yatışlar arasında maalesef Türkiye mevcut bulunmuyor.

2021 yılı Formula 1 takvimi içerisinde de yer alan Brezilya, F1 ile yeni bir anlaşma imzaladı. Formula 1’e anlaşmaya göre en az 5 yıl boyunca ev sahipliği yapacak ülke, yarış isim değişikliğine de gitti. 2021 F1 takvimi itibarıyla Brezilya GP yerine artık Sao Paulo GP adını göreceğiz.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle doğan ekstra şartlar, Formula 1’i beklenmedik şekilde ülkemize taşımıştı. Fazlasıyla ilgi gösterilen organizasyonun yeniden İstanbul’a geleceği hakkında pek çok iddialar da öne sürülmüştü fakat onaylanan takvimde İstanbul GP bulunmadığını görmekteyiz. 25 Nisan tarihindeki yarışın belirsiz olması ümitleri yeşertse de bu konu hakkında bir öngörüde bulunmak mümkün değil.

Siz açıklanan takvim ve bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir