1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Apple Silicon İşlemcili İlk Mac Fiyatı Bilgisi Açıklandı

Apple Silicon İşlemcili İlk Mac Fiyatı Bilgisi Açıklandı


Apple Silicon işlemcili ilk Mac fiyatı bilgisi ile açıklandı. Apple modellerinin WWDC 2020’de tanıtılan yeni donanımı için sabırsız bir şekilde bekleyiş sürüyor. Gelmekte olan güncel sistemle modellerin fiyatı için de heyecanlı bir beklenti var.

Bu zamana kadar Intel işlemcileri kullanan Apple, kendi geliştirmiş olduğu sistemi kullanarak modellerinde bir bütün olarak sistem kurmayı hedefliyor. Konuşulmakta olan yeni sistemle gelmesi düşünülen ilk model için de fiyat tahminleri şimdiden başlamış durumda.

Apple Silicon işlemcili ilk Mac fiyatı gündeme düştü

Apple Silicon işlemcili ilk Mac fiyatı

Kendi geliştirdiği Apple Silicon için çalışmalara devam etmek isteyen Apple, model için birkaç kaynak paylaşımları yaptı. İlerleyen haftalarda bu modelin kullanıcılarla bir araya gelmesi beklenirken fiyat politikası merak ediliyordu. Gelen son bilgiler ışığında söyleye biliriz ki model biraz daha uygun fiyatlı olacak.

Bunu söylememizin nedeni ,ortaya çıkan Apple Silicon işlemcili ilk Mac fiyat için değer 799 dolar olarak belirtiliyor. Şimdiki kurla direkt hesaplama yaptığımız zaman fiyatın 5.500 TL gibi bir değer olduğu görülüyor. Yani yeni gelecek olan model, şuanda satışta olan modellerden daha ucuz olabilir. Bu fiyatla satışa çıkması beklenen modelin 12 inç MacBook olabileceği söyleniyor.

Apple Silicon ile kullanıcılarla buluşacak olan yeni 13 inç MacBook Pro için de 1.099 dolar fiyat bilgisi ortaya çıkıyor. Bu değeri de günümüz kuruyla çevirdiğimizde 7.500 TL civarında olduğu görülüyor.

Halihazırda satışta olan en uygun fiyatlı Mac olarak, 8.699 TL ile 13 inç MacBook Air kendisini gösteriyor. MacBook Pro konusunda da en uygun fiyatlı olarak 13 inç MacBook Pro 11.199 TL olarak listeleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap