Yeni Nesil MacBook Pro Serisi Geliyor! İşte Detaylar

Yeni Nesil MacBook Pro Serisi Geliyor! İşte Detaylar

0

Apple, ürün yelpazesini günden güne geniş tutmaya devam ediyor. Yakın zamanda çıkaracağı yeni nesil MacBook Pro serisi ile yeni bilgiler geliyor. Piyasada olan modellerine göre gelişmiş donanım ile gelecek Macbook Pro modelleri, tüketicilerin gözdesi olmayı planlıyor. Yeni Nesil MacBook Pro Serisi Geliyor! İşte Detaylar

Yeni Nesil MacBook Pro Serisi Geliyor! İşte Detaylar

Yeni Nesil MacBook Pro Serisi Geliyor! İşte Detaylar

Geçtiğimiz günlerde popüler şirket Apple, düzenlediği etkinlikte Mini LED ekranlı yeni ürünlerini göstermişti. Ortaya çıkan sızıntılara göre, söz konusu özelliğin yeni nesil Macbook Pro modellerine de gelmesi beklenmekteydi. Fakat dün gelen bilgiler, Mini LED ekranlı Macbook Pro serisinin 2022 yılına ertelendiği idi.

Çıkması planlanan yeni Macbook Pro serisi, piyasadaki modellerine göre gelişmiş yenilikler ile gelecek. Seri, 64 GB’a kadar yükseltilebilen belleğe sahip olacak. Söz konusu olan bu özelliği sayesinde RAM miktarından doğan kullanıcı şikayetlerinin çözülmesi planlanmakta.

Gelmesi planlanan modeller için, Jade C-Chop ve Jade C-Die kod adlı iki farklı işlemci üzerinde çalışmakta. İşlemcilerin her ikisi de 8 performans çekirdeği ve 2 verimlilik çekirdeği olmak üzere toplamda 10 çekirdeğe sahipler. Ayrıca, 16 veya 32 grafik çekirdeği de eşlik etmekte. Mevcut olan M1 işlemcili Macbook Pro modellerinde, 4 adet performans çekirdeğine ve 4 adet verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli CPU yer almakta.

Dört gözle çıkması beklenen 14 ve 16 inçlik serinin bu yaz başlarında piyasada olması beklenmekte.

Peki siz bu seri hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir