Age of Empires 3 Definitive Edition Tanıtımı Ne Zaman?

Age of Empires 3 Definitive Edition Tanıtımı Ne Zaman?

0

Age of Empires serisinde yeni bir dönem başlatan Microsoft, Age of Empires II: Definitive Edition ile birlikte birçok oyuncuyu da meraklandırmıştı. Yayınlanan oyunun ardından üçüncü oyun için de Definitive Edition duyurusunu yapan şirket, oyunu Şubat ayında betaya sunmuştu. Kısa süre önce oyunun resmi hesabı, Age of Empires 3 Definitive Edition tanıtımı için heyecanlandıran bir paylaşım yaptı.

Microsoft, üçüncü oyun dışında hızlı davranarak dördüncü oyun için de çalışmalarına çok önceden başlamıştı.

Age of Empires 3 Definitive Edition tanıtımı

Age of Empires 3 Definitive Edition tanıtımı

Yıllardır birçok oyuncuyu bilgisayarlarının başına toplayan Age of Empires, mevcut durumda bile gayet yüksek seviyede oyuncu kitlesine sahip. İkinci oyunun yeni sürümünün çıkması ile birlikte oyuncuları heyecanlandıran Microsoft, üçüncü oyunun yenilenmiş sürümüne de başlamıştı. Age of Empires‘ın resmi Twitter sayfasından ise, yeni oyun hakkında paylaşımda bulundu.

Yukarıdaki tweet de görüldüğü gibi birimlerin ilk harflerini bir kelime haline getirdiğimizde, Gamescom kelimesi çıkıyor. Çıkan kelime Definitive Edition sürümünün Gamescom etkinliğinde tanıtılacağı ihtimalini getiriyor. Fakat COVID-19 salgını sebebiyle Gamescom etkinliği, klasik bir şekilde yapılmayacak.

27 Ağustos Perşembe akşamı saat 21.00’da başlayacak olan etkinlik, Geoff Keighley tarafından sunulacak. Üçüncü oyunun yanı sıra dördüncü oyun için de geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlayan Microsoft, belki bir tanıtım videosu daha paylaşabilir. Dördüncü oyunun ise, strateji oyunlarında yeni bir çığır açacağı belirtilmişti.

Söz konusu etkinliğinin tam olarak nasıl gerçekleşeceği ise tam olarak bir muamma. Üçüncü oyunun yeni sürümü ise oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor.

Siz en çok hangi Age of Empires oyununu seviyorsunuz?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir