20. Yıla Özel Volkswagen Golf R Tanıtıldı!

20. Yıla Özel Volkswagen Golf R Tanıtıldı!

0

1937 yılında Almanya’da kurulan otomobil şirketi Volkswagen yeni bir haberle geldi. Bu zamana kadarki en güçlü Golf olan 20. yıla özel Volkswagen Golf R tanıtıldı. Yeni otomobil tasarım açısından standart Golf R’dan birazcık farklı. Ancak güç konusunda oldukça başarılı. İşte yeni model;

20. Yıla Özel Volkswagen Golf R Tanıtıldı!

20. Yıla Özel Volkswagen Golf R Tanıtıldı!

Alman otomobil şirketi denilince ilk akla gelen isim olan Volkswagen, bu zamana kadarki en güçlü Golf modelini tanıttı. Şirketi Golf’ün yüksek performanslı paketi olan Golf R için özel bir çalışma yaptı. Ayrıca 20. yılını kutlayan modeli hiç sahip olmadığı kadar güçlendirdi. 20. yıla özel olarak üretilen Golf R, performansına ek olarak özel tasarımı ile de dikkatleri çekmekte.

Yeni Golf R’ın tasarımı, şu anda satışta olan Golf 8’e genel olarak benziyor. Fakat araçta özel bir ızgara tasarımı mevcut. Bununla birlikte; 20. yıla özel Golf R’ın far yapısı biraz daha fazla kavisliymiş gibi durmakta. Aracın arka kısmı incelendiğinde ise değişen egzoz çıkışları ve spoyler, ilk olarak göze çarpan detaylar arasında yer almakta. Otomobilin iç tasarımına bakıldığında, Golf 8 ile büyük oranda benzerlik görülmekte. Fakat iki noktada önemli farklılıklar var. Bunlardan bir tanesi nappa kumaş kaplama. İkincisi ise iç tasarımda kullanılan karbon fiber malzeme. Çünkü Volkswagen tarihinde ilk kez bir otomobil, gerçek karbon fiber ile donatıldı. 

20. Yıla Özel Volkswagen Golf R Tanıtıldı!

Söz konusu otomobilde 328 beygir gücünde ve 400 Nm tork değerine sahip bir motor yer almakta. Standart Golf R’ın motoru 315 beygir gücünde. Volkswagen’e göre özel Golf R modeli, 4,6 saniyede 100 km/sa hıza ulaşabilmekte. Ayrıca model, R-Performance isimli performans artırıcı paket içermekte.

Peki siz bu yeni otomobil modeli hakkında ne düşünmektesiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir