İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. 20 Kg Altın Kaplı PlayStation 5 Tanıtıldı! Golden Rock

20 Kg Altın Kaplı PlayStation 5 Tanıtıldı! Golden Rock


Yakın zamanda pek çok teknolojik cihazın lüks versiyonlarının üretimini gerçekleştiren Rusya menşeili şirket olan Caviar, en son iPhone modelleri için böyle bir adım atmıştı. Şimdi ise Kasım ayı içerisinde piyasaya sürülen PlayStation 5‘in saf altın ile kaplanmış halinin tanıtımını gerçekleştirdi. 20 Kg altın kaplı PlayStation 5 görenleri şaşırttı.

20 Kg altın kaplı PlayStation 5

20 Kg Altın Kaplı PlayStation 5

Rus firma Caviar, altın kaplama PlayStation 5 versiyonunda, diğer modellere uyguladığı gibi sadece tasarımsal olarak değişiklik yaparken teknik kısma el sürmüyor. PlayStation 5‘i 8 tabakadan oluşan saf altınla kaplama işlemini deneyimli ekip tamamlıyor. Söz konusu konsolun üzerindeki altının ağırlığı tam olarak 20 kg‘ı buluyor. Cihazın toplam ağırlığı ise belirtilene göre 30 Kg civarında. Bunun yanında Caviar, PlayStation 5’in kontrolcüsü konumunda olan DualSense’in tasarımında da değişikliğe gidiyor.

Trackpad‘i altın olan kontrolcünün geri kalanı timsah derisi ile kaplanmış. Trackpad‘de bulunan altın kaplamaya bakacak olursak o kısmın bir işlevselliği kalmayacak gibi duruyor. Saf altınla kaplanan bu PlayStation 5 için bir fiyat belirtilmemiş durumda. Yine de çok pahalı olacağı düşünülüyor.

Caviar, dünyanın en pahalı PlayStation 5’i olması muhtemel Golden Rock PlayStation 5 için henüz bir fiyat etiketi açıklamadı. Ancak altının kilogram değerini düşünecek olursak 900 bin dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağını tahmin edebiliriz.

Rusya menşeili Caviar firmasının yapmış olduğu 20 Kg’lık saf altın kaplı PlayStation 5 hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce bu tarz tasarımlı cihazlara ihtiyaç var mı? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. kepece63_avatar

    20 kg 1 plastiyşın için çok fazla abartılı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir