Zoom Alternatifi Olan Uygulama: Say Namaste
 1. Anasayfa
 2. İnternet Haberleri

Zoom Alternatifi Olan Uygulama: Say Namaste

0

Zoom alternatifi olarak adlandırılan uygulamalara bir yenisi daha katıldı. Hindistan’ın mührünü taşıyan Say Namaste, sahip olduğu özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu uygulama, Zoom’un yapmış olduğu güvenlik açıkları ve hatalarından yararlanmak istiyor.

Zoom alternatifi uygulama: Say Namaste neler sunuyor?

Zoom alternatif uygulama: Say Namaste neler sunuyor?

Evden çalışma modeli, corona virüsü nedeni ile fazlasıyla yaygınlaştı. Bu bağlamda ZoomMicrosoft Team ve Google Meet gibi video konferans uygulamaları da popülerliğini artırdı.

Zoom’un güvenlik konusunda yaptığı hataları tek tek analiz eden Say Namaste yönetimi, hem iOS platformunda hem de Android platformunda yer alıyor. Google Play Store’da şimdiden 100 bin kez indirilme barajını geçen uygulama oldukça iddialı.

Ayrıca birçok kullanıcının Zoom’un güvenlik konusundaki hatalarından şikayetçi olduğunu düşünen Say Namaste, Hindistan’ın siyasetçileri tarafından da destekleniyor.

Önceden sadece bir tarayıcı üzerinden kullanılan bu plaform, artık mobil cihazlarda da hizmet veriyor. Peki Zoom alternatifi uygulama neler sunuyor? Kendisinin özellikleri Zoom’u aratmayan cinsten.

Say Namaste için çalışan yöneticiler; aileleri, arkadaşları ve akranları ile görüşmek isteyen kullanıcıları bu uygulamayı kullanmaya davet etti. Diğer tüm video konferans programlarında olduğu gibi bu uygulamada da temel özellikler yer alıyor.

Ekran paylaşımı, sohbet geçmişi, belge paylaşımı, PDF desteği, sunumları okuma ve medya dosyalarını paylaşma gibi seçenekler ile karşımıza çıkan Hindistanlı yazılım, kullanıcıları kayıt işlemi için zorlamıyor. Kayıt olmayan kişiler de bu yazılımı kullanabilir.

Sanskritçe anlamı selam vermek ve boyun eğmek olan Namaste, yazılımsal anlamda özel bir anlama sahip değil. Son olarak bu yazılımın hem tarayıcı versiyonunda hem de mobil versiyonunda bir toplantıya en fazla 50 kişi katılabiliyor.

Say Namaste yöneticileri, bu sınırın yakında 100 kişiye yükseltileceğini ifade etti. Zoom alternatifi uygulama olarak adlandırılan bu yazılımın iOS versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz. Kendisinin Android sürümü ise “burada” yer alıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir